Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Malý dům v Rybnici – MITIS

Share

01Rodinný dům pro trvalé bydlení dvou osob (užitná plocha 42 m²). Konstrukce výhradně ze dřeva a hlíny, požadovaná životnost max. 50 let. Stavba vlastními silami, ideálně z vlastní hlíny a vlastního dřeva. Jediná obytná světnice s kuchyňským koutem a stolem, doplněná spacím koutem. Oddělené zádveří, koupelna a wc s lázeňskými kamny. Malá samostatná pracovna – trucovna. Sedlová střecha s titanzinkovou krytinou, severní stěna (provozní část) nižší, jižní stěna (světnice) vyšší s prosklením do zahrady.

Uložení palivového dřeva pod domem.

Pozemek bez zpevněných ploch, úzká pěšina k místní komunikaci. Jižní příkrý svah, umístění v zahradě mezi stávajícími ovocnými stromy. Modřínová nosná konstrukce uložená nad svažitý terén na betonové prolévané patky. Trámová konstrukce podlahy vyplněná akumulační vrstvou jílu, zaizolována konopnou izolací canabest a zaklopena modřínovými masivními prkny. Dřevěný rám obvodových stěn vyplněn nepálenými cihlami vlastní výroby, zateplen konopnou izolací a obložen modřínovými prkny bez povrchové úpravy.

Zemina použitá v podlaze a stěnách (nepálené cihly) částečně z vlastního pozemku. Vnitřní příčky z modřínových nehoblovaných prken, záklop střechy z modřínových krajin. Hliněné výplně nosného rámu bez povrchové úpravy. Veškeré skladby bez použití hydroizolací a parozábran. Dřevěná zdvojená okna typová, standardizovaných rozměrů. Vytápění kuchyňským sporákem na dřevo, druhá lázeňská kamna pro ohřev teplé vody. Toaleta kompostovací separační.TEXT: Mitis
FOTO: Mitis