Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Byt

Sou Fujimoto navrhuje přírodou inspirovanou věž Arbre Blanc pro Montpellier

Share

Arbre Blanc 06Japonský architekt Sou Fujimoto představil plány věžáku ve tvaru borové šišky s balóny mířící do všech stran. Projekt je součástí série „Modern follies“ (moderní pošetilosti), probíhající ve francouzském Montpellieru.

Spolupráce japonského architekta s francouzskými ateliéry MADAL RACHDI OXO a NICOLAS LAISNE dalo vzniknout jedné z 12 nových budov, plánovaných ve čtvrti Port Marianne Montpellier. Název Arbre Blanc se překládá jako Bílý strom, má 17 podlaží, je polyfunkční a dle architektů má odrážet formy nalezené v přírodě.

Budova bude svým vzhledem připomínat zakřivený tvar stromu, zatímco balkony všech 120 bytů jsou navrženy jako listy hledající sluneční světlo.Díky oválnému půdorysu si mohou obyvatelé domu vybrat světovou stranu, která nejlépe vyhovuje jejich životnímu stylu.

Tradice venkovního bydlení se přenesla i do tohoto projektu. Velké balkony přímo navazují na stejně tak velké obývací pokoje bytu. Ostatní místnosti bytu jsou situovány do středu věže. V útrobách věže se bude též nacházet restaurace s panoramatickým výhledem a kanceláře.

S výstavbou věže se počítá v červenci 2015 a dokončení se očekává v prosinci 2017.


TEXT: překlad OH
FOTO: Folie Architecturale of the 21st century 
ZDROJ: Sou Fujimoto

Čtěte dále