Na začátku našeho seriálu se pokusíme společně stanovit cíl celé rekonstrukce. Vždy je důležité si tento cíl stanovit jasně a dopředu si říci, co vlastně od rekonstrukce očekáváme. Pokud nemáme doma tiskárnu na peníze, měli bychom si také stanovit, kolik peněz hodláme za tuto změnu utratit a případný finanční limit celé akce.
V další části si řekneme o možnostech jak se dostat k návrhu celého řešení a v čem nám může pomoci bytový architekt, interiérový designér či dekoratér.
Když už teď známe návrh celkového řešení rekonstrukce, rozsah jednotlivých prací, použitý materiál a případnou změnu dispozic interiéru, můžeme přikročit k zahájení přípravy vlastní realizace. V této fázi si musíme dle rozsahu prací zajistit případné posudky a povolení od stavebního úřadu nebo bytového družstva.
Nakonec si řekneme, na co si dát pozor v průběhu rekonstrukce, jak správně komunikovat s dodavatelem, na co se zaměřit při převzetí celého díla a také jaké dokumenty a revizní zprávy by vám měl dodavatel poskytnout. A nebudeme se vyhýbat ani tématu reklamací a odstranění zjištění závad.
V jednotlivých částech seriálu se budeme snažit také využívat konkrétních případů z reálného života pro ilustraci a dokreslení situací, které mohou nastat. Jelikož je naším cílem, aby byl tento seriál pro vás co nejužitečnější a zároveň poskytoval odpovědi na vaše reálné otázky nebo problémy, rádi bychom vám poskytli možnost aktivně se podílet na jeho obsahu. Pokud máte jakýkoliv námět na rozšíření nebo doplnění výše uvedených témat, pošlete nám ho do redakce na adresu rekonstrukce@ownhome.cz a my nejzajímavější náměty zařadíme do našeho seriálu. A jestli řešíte nějaké konkrétní problémy nebo máte konkrétní dotazy, týkající se tématu rekonstrukce, pošlete nám je také a my tyto vybrané konkretní situace použijeme, společně s naším doporučením, jako ilustrační příklad z reálného života.
Odborná konzultace:
Zdeněk Nový
Vedoucí klientských služeb
www.svetinterieru.cz