kryptowährung regulierung schweiz unternehmen für zahlungsabwicklung kryptowährung kryptowährungen super einfach buch von dr julian hosp kryptowährung börse österreich
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

04.Skladba lůžka

Share

02Kolem roku 1900 vznikly pružné drátěnky do postelí. Ty bylo možné dokonale umývat, což přineslo pokrok v hygieně spánku. Drátěnky se však brzy proležely. Na nich byly matrace z žíní. Později se tato skladba nahradila v naší zemi Molitanem ®. (To je obchodní název měkkých polyuretanových pěn vyráběných v Gumotexu Břeclav, který nesprávně zevšeobecněl stejně jako rifle místo texasky a nadále se nesprávně používá.) Tato pěnová matrace se kladla na pevnou desku. Pěna na desce však neodvádí tělesnou vlhkost a podporuje vznik plísní. Je neekologická.

Dnes se lůžko většinou skládá z kostry, nosného podkladu (roštu) a matrace.
Matrace a rošt se musejí vzájemně doplňovat a společně zdravě podepírat tělo v jakékoliv poloze při ležení tak, aby páteř při ležení na zádech byla ve svém přirozeném tvaru a při ležení na boku v rovině. 

0103

 

 

 

 

 

 

Nosná plocha lehací plochy (rám) Slouží jako nosná konstrukce pro lehací plochu (matraci). Nejednodušší je plocha z velkoplošného materiálu, tento musí být vybaven odvětrávacími otvory. Další je laťový, kdy nosná plocha je tvořena laťkami (vlysy) z masivního dřeva. Nejběžnější jsou lamelové, které mohou mít, dle komfortnosti, různé uložení lamel a mohou být polohovatelné.

bed-frame

Polohování může být ovládáno ručně nebo nebo dálkově při elektrickém ovládání. V bederní části může být nastavení tuhosti.Obvykle bývá jiný výrobce korpusů, rámů a matrací. Tyto mají standardizované rozměry, přičemž nejobvyklejší je rozměr lehací plochy 900mm x 2000mm a 1000mm x 2000 mm pro jednu osobu.

hastens-lenoriarize

(Zdroj: ATON; Foto: pinterest)

————————————————————————————————————–

Další články: