prognosen enticklung kryptowährung kryptowährung hotels in südtirol wieso gibt es ein ablaufdatum bei kryptowährungen tree of life kryptowährung warum io domains für kryptowährungen kryptowährung woher kommt der name
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Ateliér v Tel-Avivu

Share

SFARO Architects - Tel Aviv 01Dobrou a zajímavou architekturu nemusíme hledat pouze u velkých staveb. Dokladem toho může být i rekonstrukce tohoto Tel-Avivského atelieru, který má sotva 40 metrů čtverečních. Poměrně malý byt se zdá větší, než skutečně je. Majitel se rozhodl proměnit svou garsonku na ložnici s mohutnými, vestavěnými, šatními skříněmi, velkou samostatnou kuchyň a obývací pokoj. Kvůli optickému propojení do chodby jsou prostory odděleny pomocí velkorozměrových posuvných dveří z dřevěné překližky.

Rozhodujícím nápadem se stalo rozdělení prostoru na jednotlivé 4 funkční zóny, které se dají projít kolem dokola jedním směrem. Oběh dává pocit nekončící cesty a dělá tak ateliér větší než ve skutečnosti je. Klidná část bytu (ložnice) je oddělena „boxem“, v kterém se nachází zázemí ateliéru a kuchyňská linka, od rušné zóny ateliéru (obývacího pokoje). Integrování všech funkčních prvků do boxu (koupelna, WC a kuchyňský kout), umožnilo nechat zbytek prostoru volný, což malému bytu nesmírně sluší.

Jedinou výjimkou v neutrální barevnosti je masivní dubová podlaha, která svým odstínem elegantně doplňuje jinak trochu nezáživný, bílý interiér.

[widgetkit id=396] 

(Zdroj fotografií: SFARO Architects)  

Čtěte dále