Napište, co hledáte

Ateliér v Tel-Avivu

Share

SFARO Architects - Tel Aviv 01Dobrou a zajímavou architekturu nemusíme hledat pouze u velkých staveb. Dokladem toho může být i rekonstrukce tohoto Tel-Avivského atelieru, který má sotva 40 metrů čtverečních. Poměrně malý byt se zdá větší, než skutečně je. Majitel se rozhodl proměnit svou garsonku na ložnici s mohutnými, vestavěnými, šatními skříněmi, velkou samostatnou kuchyň a obývací pokoj. Kvůli optickému propojení do chodby jsou prostory odděleny pomocí velkorozměrových posuvných dveří z dřevěné překližky.

Rozhodujícím nápadem se stalo rozdělení prostoru na jednotlivé 4 funkční zóny, které se dají projít kolem dokola jedním směrem. Oběh dává pocit nekončící cesty a dělá tak ateliér větší než ve skutečnosti je. Klidná část bytu (ložnice) je oddělena „boxem“, v kterém se nachází zázemí ateliéru a kuchyňská linka, od rušné zóny ateliéru (obývacího pokoje). Integrování všech funkčních prvků do boxu (koupelna, WC a kuchyňský kout), umožnilo nechat zbytek prostoru volný, což malému bytu nesmírně sluší.

Jedinou výjimkou v neutrální barevnosti je masivní dubová podlaha, která svým odstínem elegantně doplňuje jinak trochu nezáživný, bílý interiér.

 

(Zdroj fotografií: SFARO Architects)