Napište, co hledáte

Bydlení s komfortem i stylem na pomezí Vinohrad a Žižkova – bydlení ve čtvrti, která zase přichází do módy

Bydlení s komfortem i stylem na pomezí Vinohrad a Žižkova – bydlení ve čtvrti, která zase přichází do módy

Share

Pražské Vinohrady nepatří ke čtvrtím s dlouhou historií, jako některé jiné části Prahy. Jejich historie je ale zajímavá překotným a nesmírně dobře organizovaným vývojem na přelomu 19. a 20. století. A právě v tomto období začíná i příběh domu v Sudoměřské 23, který si jako svůj developerský projekt vybrala společnost RP Invest.

Rozhodně si jej nezvolila náhodou. Oslovil ji nejen samotný dům, jeho historie a osobitost, ale také prostředí, ve kterém se nachází. Rekonstrukcí ctící původní architekturu v kombinaci s lokalitou, kde se nachází, buduje mimořádné místo ke spokojenému, společenskému, ale i klidnému a šťastnému životu.

S citem k místní architektuře

Tak tedy, jen pár minut pěšky od samotného centra Prahy stojí v Sudoměřské ulici činžovní dům s číslem 23 (www.sudomerska23.cz). Postaven byl právě během onoho mimořádného rozkvětu na přelomu 19. a 20. století. Nyní, po více než sto letech své existence, prochází díky investiční společnosti RP Invest, ojedinělou a vzhledem k prostředí i architektuře velice citlivou rekonstrukcí. Dům nadále zapadá mezi místní zástavbu a zároveň nabízí nové, moderní bydlení ve skvělé lokalitě. Na nové majitele v něm čeká 25 bytových jednotek, 2 ateliéry a 6 parkovacích míst. Každý z bytů má navíc svou vlastní sklepní kóji umístěnou v suterénu.

Vše podstatné jen pár kroků od domu

Z domu na samé hranici Vinohrad a Žižkova, je všechno důležité doslova na dosah ruky. Procházkou se lze během okamžiku ocitnout v nedalekém parku Parukářka lákajícím k procházkám a odpočinku. Velkému zájmu se rovněž těší Náměstí Jiřího z Poděbrad, které je protkané příjemnými kavárnami a restauracemi. Kulturní vyžití nabízí Vinohradské divadlo, Divadlo U Hasičů či kinosály v nákupní Galerii Flóra, která je také jen několik minut od domu, stejně jako stanice metra a další zastávky městské hromadné dopravy. Ani s parkováním není v této oblasti žádný problém, rezidenti zde mohou pohodlně využít modrých parkovacích zón.

Moderní, kvalitní a stále autentické bydlení

Vysoká kvalita kompletní rekonstrukce objektu jde ruku v ruce s následným vybavení společných prostor domu i jednotlivých bytových jednotek. Vysoký standard při výběru kvalitních a moderních materiálů je u projektu Sudoměřská 23 naprosto klíčový a společnost RP Invest na něj klade mimořádný důraz. Spolupráci navazuje s prověřenými, spolehlivými dodavateli. Díky tomu se interiéry budou pochlubit designovými, svěžími, moderními a zároveň vysoce funkčními materiály. Podlahy jednotlivých bytů pokryjí vysoce kvalitní parkety citlivě připomínající více než stoletou historii domu. Dodavatelem dlažby se stala, světovými architekty i návrháři uznávaná značka Marazzi. O koupelnové vybavení se v tomto projektu se svými prvotřídními produkty postarala firma Laufen – Kartell, proslulá ikonickým italským designem v kombinaci se švýcarskou spolehlivostí a pečlivostí. Dokonalou atmosféru se daří v domě zachovat i díky velmi vhodně zvoleným interiérovým dveřím a oknům ve stylu dřevěných replik s historickým členěním. Zkrátka nepřijdou ani již zmiňované společné prostory, o jejichž osvětlení se např. postarala česká značka Osmont s více než třicetiletou tradicí řazená dlouhodobě mezi světovou špičku.

Sudoměřská 23 láká rodiny s dětmi, ale i investory

Architektonicky jsou byty dílem studia D4F Design4Function, mezi jehož specializace patří právě také rekonstrukce historických objektů. V prodeji jsou jednotlivé bytové jednotky teprve od letošního března. Cílem projektu je oslovit a nadchnout pro bydlení v této části Prahy mladé rodiny s dětmi, a to se také od začátku daří. Zároveň se však byty v Sudoměřské 23 těší nemalému zájmu konzervativních investorů. Ceny jednotek v Sudoměřské 23 začínají na částce 5,2 milionů korun za ateliér 1+kk a financovat nákup bytu je možné nejen z vlastních zdrojů, ale také prostřednictvím hypotéčního úvěru.

Více informací naleznete u developera: www.rpinvest.cz nebo na www.sudomerska23.cz

Developer project Developer: RP INVEST Počet bytů: 25 Dispozice: 1+kk až 3+kk, mezonety a ateliéry Zahájení stavebních prací: 3/2021, Plánované dokončení: 4/2023 Architektonický návrh: D4F Design4Function