Napište, co hledáte

LOFT BRATISLAVA – Atelier SAD

Share

01Byt se nachází v ustoupeném patře v nejvyšším 12. podlaží polyfunkčního domu z roku 1998 v Bratislavě. Stavební úpravy byly prováděny v bytě o ploše 108 m2 a terasy, o ploše 151 m2.

Architektonické řešení bylo vedeno snahou zvýšit využitelnost bytu a terasy. V bytě nedošlo k zásahu do nosných konstrukcí. Během rekonstrukce se řešily nové povrchy stěn, podlah, stropů, technické vybavení koupelen a kuchyně.

Dominantním prvkem bytu je podlaha z kartáčovaného jasanu ošetřeného šedým voskem.

V rámci dispozičních úprav byla přesunuta kuchyně, tím došlo ke zvětšení obývacího pokoje a jeho propojení s terasou. Plocha terasy byla rozdělena na otevřenou a zastřešenou část, aby se dala ve všech ročních obdobích maximálně využívat. Před povětrnostními podmínkami je terasa chráněna pomocí skleněných posuvných stěn. Je zde umístěna sauna, vířivka, venkovní sprcha i venkovní ložnice. Nad prostorem terasy byla navržena střecha lehké konstrukce se třemi kruhovými světlíky. Nová střecha navazuje na stávající, sníženým čelem vytváří přechod mezi střechou původní a vedlejšími konstrukcemi sousední terasy.

Na stávající terasu byla položena nová podlaha z masivních prken garapa uložených na dřevěném roštu. Spáry mezi prkny byly tmeleny ve stylu lodní paluby. Odvodnění terasy je řešeno původními dešťovými svody pod novou podlahou. 

TEXT: Atelier SAD
FOTO: Tomáš Souček
ZDROJ: Atelier SAD