Napište, co hledáte

Platforma pro život

Share

03Horské tábořiště, navrhnuté Setsumasem a Mamim Kobayashim architekty ze studia General Design Co´s. není obyčejné rekreační místo. Mix nekonvenčního kempování s mysliveckým doupětem, je jedinečným únikem obyvatel nedalekého Tokia, založené na outdoorovém pobývání v přírodě.

Dřevěná stavba se nachází v mimořádně nepřístupném horském pásmu ChiChibu. Budí dojem rustikálního srubu, nicméně překvapí svým moderním vybavením. Struktura je postavena převážně z místně vytěženého modřínového dřeva, kterou tvoří obří vyhlídkové terasy a několik zastřešených objektů fungující jako úkryty před špatným počasím.

Hlavní budova slouží jako společenská místnost, prostor pro kolektivní oběd nebo pro jednání. Ocelová krbová kamna slouží jako hlavní zdroj tepla i jako plotna pro vaření v kempingovém stylu. Koupelna je vybavena klasickou samostatně stojící vanou, stíněnou posuvnými dveřmi. Přesto při koupání umožňuje krásný výhled do okolí. A prostor pod terasami funguje jako chráněné skladiště pro topné dřevo.

V celém kempu jsou vizuálně nejvíce vidět ložnice, které jsou ve skutečnosti žluté Nortface stany. Žluté kupole jsou přístupné po dřevěných žebřících přichycených po bocích dřevěných chat. I přes rozmanité počasí, slouží stany jako ložnice po celý rok. I posuvné dveře, vyskytující se u hlavních budov, jsou často otevřené za všech povětrnostních podmínek.

Komplex je, díky solárním panelům, na energii soběstačný. Elektřina se využívá hlavně osvětlení, jinak pouze pro dobití baterií telefonů a notebooků. 

TEXT: Jan H., redakce OH
FOTO: Dean Kaufman 
ZDROJ: general-design.net