Napište, co hledáte

Designové dlažby pro vaši terasu

Designové dlažby pro vaši terasu

Share

Zahrada i terasa jsou bez pohodlné a kvalitní dlažby nemyslitelné, a proto je princip dláždění starý doslova, jako lidstvo samo. Současná dlažba se ale výrazně liší od té, kterou najdeme v atriu antického paláce anebo kolem vily Tugendhat. Módní trendy totiž zasahují i do tak stabilního odvětví, jako jsou exteriérové betonové dlažby.

Kvalitní exteriérové dlážděné povrchy se nejčastěji používají v těsném sousedství domu – na terasy nebo zahradní chodníky či přístupové cesty. Co se vzhledu, odolnosti i udržitelnosti týká, betonové dlažby svými užitnými vlastnostmi rozhodně předčí ostatní materiály. Jakou dlažbu si z nabídky vybrat závisí jen na individuálních preferencích. Navrhnout si konečný vzhled vlastní terasy či příjezdové cesty z nabídky společnosti Semmelrock můžete sami ve svém tabletu či smartphonu pomocí šikovné aplikace GardenVisions.

Unikátní strukturovaný povrch dlaždic Bradstone Travero dodá terase jedinečnou atmosféru letní dovolené u Středozemního moře. Vzhled přírodního travertinu je umocněný nepravidelným reliéfem. Na rozdíl od vápence však betonová dlažba disponuje pro uživatele praktickými vlastnostmi, především mrazuvzdorností. Různé formáty dlažby Bradstone Travero nabízejí rozmanité možnosti pokládky a spolu s plotem, obrubníkem a schody Travero umožní docílení opticky uceleného vzhledu zahrady.

Venkovní dlažba a zeleň patří k sobě. Ideální spojení nabízí ekologická dlažba Citytop Eko kombi umožňující řešit současně zpevnění a zatravnění plochy s podílem zeleně kolem 11 %. Nejenže povrch zpevní, ale zároveň umožní prostoru souznít s přírodou. Skvěle vyzní na příjezdových cestách, snese zatížení osobním vozidlem a je odolná proti posypovým solím.

Přírodní kámen na terase, to je synonymum pro noblesu a eleganci. Betonové dlaždice a dlažba La Linia mají přirozený vzhled jemně vymývaného povrchu tvořený drtí z přírodních kameniv. Jejich předností je mimořádně vysoká pevnost a odolnost proti opotřebení ale také intenzivní lesk povrchu.

Moderní městskou architekturu podpoří přítomnost designové dlažby s reliéfní strukturou, jemnými slídovým akcenty a atraktivním vzhledem Carat Montego. Velkorysý formát a decentní barvy skvěle zapadají do minimalisticky řešeného prostředí. Tato dlažba se snadno udržuje díky povrchové úpravě Semmelrock Protect Plus.

Více z nabídky dlažeb i dalších produktů najdete na www.semmelrock.cz