Napište, co hledáte

6 tipů, jak zařídit koupelnu v japandi stylu

6 tipů, jak zařídit koupelnu v japandi stylu

Share

Přemýšlíte o nové stylové koupelně? Našli jste zalíbení v minimalismu a zároveň vás lákají nové trendy ze světa designu? Objevte kouzlo úchvatného japandi stylu, plného harmonie a zenové atmosféry.

Japandi styl kombinuje prvky japonského minimalismu s prvky skandinávského designu. Jsou pro něj typické jednoduché linie, přírodní materiály a zemité barvy. Nic, co by narušovalo vaši pozornost, zde nemá místo.

Máme pro vás několik nápadů, jak zařídit JAPANDI koupelnu a vytvořit z ní očistnou oázu pro meditaci a znovuobnovení vnitřní síly:

  1. Držte minimalistický design: Japandi styl je charakteristický minimalismem a jednoduchými liniemi. Zvolte jednoduché koupelnové vybavení a minimalizujte množství dekorací ve vaší koupelně. Japandi koupelně sluší i šedé betonové umyvadlo SAT Cemento, v minimalistickém stylu.
  1. Volte přírodní materiály: Použijte přírodní materiály, jako jsou dřevo nebo kámen. Kombinujte plochy s různou texturou, přidá na vizuální a dotykové zajímavosti barevně neutrálního interiéru. Neotřelý půvab koupelny podtrhne design lamel, jako např. série obkladů Argenta Marlen. Zvažte také dřevěnou podlahu nebo dřevěný koupelnový nábytek anebo bílý nábytek do koupelny, s prvky dřeva. Skvěle se hodí i dřevěný regál Nature home.
  1. Vybírejte zemité barvy: Japandi styl je často spojován s tlumenými, zemitými barvami. Vsaďte na béžovou, jemné tóny hnědé nebo šedé barvy, na stěny i podlahu. Sáhnout můžete i po klasické bílé barvě, na nábytku i sanitární keramice.
  1. Nezapomeňte na dostatek světla: V Japandi stylu je důležité mít dostatek přirozeného světla. Pokud je to možné, přirozené světlo vpusťte i do koupelny, zvažte instalaci oken nebo prosklených dveří.
  1. Vsaďte na funkční detaily: Japandi styl zdůrazňuje jednoduché a funkční detaily. Do japandi koupelny použijte minimalistické koupelnové doplňky, jako jsou například dřevěné mýdlenky, praktickou vanovou poličku z bambusu, která poslouží k odkládání potřebných drobností jako je třeba kniha nebo nápoj, a vy si můžete užívat pohodlný relax.
  1. Užívejte Zen atmosféru: Japandi styl je také často spojován s zenovou atmosférou. Máte-li dostatek místa, zvolte volně stojící vanu, která vám umožní relaxovat a meditovat. Skvěle vypadá volně stojící vana SAT Aulis, z litého mramoru. Relaxační atmosféru pomůže navodit i příjemná vůně nejrůznějších esenciální olejů a svíček.

Kouzlo japandi stylu si můžete přenést do každé koupelny, volbu koupelnového vybavení přizpůsobte vždy dispozicím své koupelny.

Nejnovější inspiraci pro stylové koupelny, včetně japandi koupelen, najdete v SIKO galerii koupelen. S plánováním vaší nové koupelny snů vám rádi pomohou SIKO konzultanti, sjednejte si schůzku, online, z pohodlí domova nebo na kterékoliv SIKO prodejně

Fotogalerie japandi stylu