Napište, co hledáte

Dělící stěny a posuvné příčky

Share

01Dělící stěny a posuvné příčky Pokud sháníte interiérový prvek pro rozdělení místnosti a klasická příčka s dveřmi nesplňuje vaše záměry, pak by váš problém mohly vyřešit posuvné stěny.

Interiérové dělící posuvné stěny a dveře demonstrují moderní a jednoduchý způsob, jak elegantně rozdělit místo ve vašem bytě. Dělící příčky a dělící stěny mohou být nejen v pohledově zajímavých designech, ale jsou odolné proti mechanickému poškození, takže je budete moci bezstarostně využívat stejně jako klasické dveřní křídla.

 

Typy a varianty posuvných dělících prvků

05Zásuvné dveře
První z variant posuvných příček a dělících stěn jsou interiérové zásuvné dveře. Jde v podstatě o dělící stěny, které se funkčností a svým zpracováním nejvíce blíží klasickým dveřím.

  • Dělící posuvné dveře snadno a vkusně oddělí např. šatnu od ložnice nebo koupelnu od pokoje.
  • Mechanismus posuvného otevírání můžete využít i jako posuvné dveře pro vestavěné skříně.

Posuvné stěny

  • Větší posuvné příčky a dělící stěny slouží převážně jako přepážky ve velkých místnostech.
  • Jsou ideální pro pohodlné oddělování a „vytváření“ jednotlivých dílčích prostor a zákoutí.

Jak dělící příčky a stěny fungují a kam se hodí?

Interiérové dělící stěny a posuvné příčky fungují na principu skrytých kolejnic – ty jsou zapuštěné do podlahy i stěn, takže nijak neruší design interiéru. Navíc vytvoří snadno přístupné, nové místo, aniž by byl prostor místnosti narušen bariérami jako jsou prahy nebo rámy dveří. Kam se dělící interiérové dveře nebo příčky hodí?

  • Chodby – zakryjte vstup do chodby, abyste oddělili rušnou chodbu od ostatních pokojů.
  • Koupelny – z ložnice či obýváku můžete přejít rovnou do koupelny, která bude za dělící příčkou nenápadně skrytá.
  • Obývací pokoje a obývací stěny – umožní dočasně rozdělit větší prostory na menší, když máte chuť na soukromí a útulnou atmosféru.
  • Vestavěné skříně – diskrétní posuvné dveře pro vestavěné skříně šetří místo.
  • Šatny – postavte si šatnu jednoduše tím, že část místnosti oddělíte dělícími dveřmi.

02Kolik dělící stěny stojí a jak vybírat?

Dělící interiérové příčky, dveře a stěny pořídíte už od 3000 korun, vždy ale záleží na velikosti dveří, použitém materiálu nebo také na tom, pro jaký druh kolejnic a kování se rozhodnete.

Při výběru dělících stěn nebo dělících příček z posuvných dveří vždy přemýšlejte nejen nad vzhledem, ale právě i nad výdrží materiálu. Do dětského pokoje je vhodné použít odolnější lamina, jako dveře pro vestavěné skříně je třeba zvolit takový materiál, který bude neprůhledný a skryje vaše věci. Záležet si dejte i na výběru kování.

TEXT: Kamila S.
FOTO: pinterest
ZDROJ: redakce OH