Napište, co hledáte

Bejrútské terasy

Share

Beirutské terasy 05Bejrútské terasy mění koncept mrakodrapu a vytvářejí vertikální vesnici složenou z tenkých, elegantních platforem vrstvených v hravé sestavě. Nabízejí neohraničené venkovní prostory, úchvatné výhledy a pečlivě komponované lofty. Architekti Herzog & de Meuron svým projektem zpříjemňují současný způsob života v přeplněném a hustém Bejrútu.

Bejrútské terasy jsou především složeným komplexem nabízejícím apartmá v rozpětí od 250 metrů čtverečních do 1050 metrů čtverečních s klasickou dispozicí dvojdomků a řadových domů.

Navíc, nejsvůdnější na projektu jsou jeho terasy, které zabírají plochu od 28 metrů čtverečních do 400 metrů čtverečních.

Beirutské terasy 01

Budova se nachází na svahu mírného kopce a zabírá celý vytyčený blok. Terasy s výhledy si bez ohledu na velikost bytu, mohou dopřát všichni majitelé ze 132 obytných jednotek. Apartmány mají často podobu velkých ploch, kde je interiér a exteriér oddělen skleněnou výplní. V některých případech oddělují rostliny terasu od ložnice a obývacího prostoru.

Beirutské terasy 02

Rozhodnout, zda se jedná o komunální nebo typický bytový dům, je složité. Všichni obyvatelé domu sdílejí centrální halu obklopenou 200 metry čtverečními mělké vodní plochy, přístupné ze čtyř samostatných obytných bloků. Pokaždé, když se jeho obyvatel vrací domů, je uvítán davem lidí obývajících danou strukturu kolem vodní plochy a uvědomí si přítomnost přírody.

Beirutské terasy 03

 

Projekt získal MIPIM ocenění a třetí místo v soutěži o nejlepší projekt Futura v roce 2013 a je uznávaný jako jeden z nejlepších nepostavených udržitelných projektů.  

Beirutské terasy 04

Beirutské terasy 06

bejrutske terasy

(Zdroj: architekti Herzog & DeMeuron)