Napište, co hledáte

DĚTSKÝ POKOJ PODLE MINACCIOLI

Share

titulkaItalská společnost Minacciolo se pustila do návrhu dětského pokoje v klasickém anglickém stylu. Trochu neobvyklý nápad se nakonec ukázal jako zajímavý tah. Tradiční anglický styl je sofistikovaný a luxusní, zatímco anglický venkovský styl je více uvolněný, využívá jasnější barvy a je zaměřen na neformální útulnost místnosti. Anglický venkovský styl lze charakterizovat jako dokonale nadčasový. Na nic si nehraje, nic nepředstírá, a naopak nádherně splývá se životem a každodenními potřebami.

Pro tento styl je typická inspirace přírodou a krajinou. Angličané milují své zahrady, louky a lesy natolik, že v designu svých interiérů často využívají motivy květin, krajinek nebo zvířat. Tyto obrazy, které můžete vidět na tapetách, látkách, obrazech i artefaktech, jsou zdrojem uvolněné a nenuceně elegantní atmosféry, která je tak typická pro anglická venkovská sídla. Také bohatá tradice britského kolonialismu našla ve venkovských interiérech své uplatnění a exotické výjevy dokážou skvěle doplnit tento harmonický styl v jakékoli místnosti, ať velké nebo malé.

Návrh této ložnice umožňil využití prvků z obou dvou stylů. Použití chinoiserie (francouzský termín pro tapety s čínským vzorem) pro tapety a bytový textil je hluboce zakořeněn v klasickém stylu, který se sebou přináší sofistikovanou eleganci. Dřevěné trámy, světle modré a bílé palety, rýžově bílé dveře okna a skříň, jsou příjemnou kombinací pro odpočinek dětí.

Více na Minacciolo