Napište, co hledáte

Domek ze skla

Share

by dezeenVzpomínáte na léta kdy jste s partou spali pod „širákem“? Chcete zase okusit romantiku a usínat pod nebem plným hvězd? Koho by tato představa nelákala, ale má to jeden háček. Museli bychom se vzdát pohodlí na které jsme si časem zvykli. A nebo ne? Helsinský architekt Ville Hara navrhl svůj první skleněný přístřešek do sadu na zahradnický veletrh v roce 2010. Designérka Linda Bergroth si s touto myšlenkou pohrála, trochu jí poupravila a společně s architektem Harou vytvořili svůj první prototyp letního domu.

Přidali dřevěnou podlahu, solární panely pro osvětlení a zázemí postavené z rekultivovaných cihel. Uživatelé se mohou těšit z otevřeného výhledu na jezero, zatímco všechen nepořádek je skryt v úložném prostoru v zadní části domu. Pokud byste si chtěli takovýto domek pořídit, modulární díly lze zakoupit ve 4 různých variantách prostřednictvím společnosti Kekkila Garden ve Finsku nebo v Hasselfors Garden v jiných skandinávských zemích.

Finská borovice a tvrzené, bezpečnostní sklo se smontuje na místě. Jedná se o unikátní prefabrikovaný zahradní přístřešek, který kombinuje zelený dům s úložným prostorem. Je navržen tak, aby zapadl do skandinávské krajiny. Má tradiční sedlovou střechu, typickou pro tyto oblasti. Stěnové nosné trámky fungují jako podpora pro skládací police. Na konci sezóny se veškerá venkovní nábytek uklidí do interiéru a celý domek se pomocí pár kroků připraví na zimu.

Předchozí článek
Další článek

Čtěte dále