Napište, co hledáte

Nechte se inspirovat zahradními trendy pro rok 2023

Nechte se inspirovat zahradními trendy pro rok 2023

Share

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i čas na oživení zahrady a její příprava na letní sezonu plnou grilování, slunce a odpočinku na čerstvém vzduchu. Nyní je ten správný čas zamyslet se nad tím, jaké změny v zahradě udělat, abyste si vytvořili to správné prostředí pro všechny letní aktivity. Pojďte se společně s námi podívat na zahradní trendy roku 2023 a nechte se inspirovat při vytváření svého osobního květinového království.

V hlavní roli příroda

Největší módou roku 2023 je nepochybně udržitelnost a celkové propojení s přírodou. Tento směr je tu už několik let a stále nabírá na oblíbenosti. Existuje mnoho způsobů, jak mít udržitelnou a ekologicky přátelskou zahradu – používání květináčů z přírodních materiálů, celkové omezení využívání plastů, zalévání pouze dešťovou vodou až po vlastní kompostování a mnoho dalších. Všechny tyto možnosti nabízejí elegantní způsob, jak zmírnit znečištění a zatížení naší planety. Věříme, že i vy se chcete podílet na pomoci životnímu prostředí a najdete tak způsob, jak toho docílit. Ať už máte dostatečný prostor k zavedení vlastního kompostéru nebo si na svém balkonu vytvoříte malou zahrádku s bylinkami. K eko zahradničení totiž nepochybně patří i pěstování vlastní úrody. Čerstvá zelenina je skvělá jako příloha během grilování a čerstvé bylinky vám pomohou připravit ta nejlepší jídla.

Nábytek pro každý styl

Jak už bylo zmíněno, příroda bude vládnout zahradám a využití přírodních materiálů je tedy přirozená volba. Dřevěný a ratanový nábytek je oblíbený už několik let a jiné to už asi ani nikdy nebude. A není se čemu divit. Tyto materiály jsou odolné, snadno se udržují a z nábytku se můžete těšit dlouhé roky. Další skvělou volbou je nábytek vyrobený z betonu nebo materiálu imitující kámen. Jedná se o velmi odolné materiály, díky kterým se nemusíte bát rychlého opotřebení a můžete se plně soustředit na krásné chvíle. Všechny zmíněné materiály skvěle zapadnou do jakékoliv přírodně laděné zahrady a dodají jí ten správný styl. Při vytváření ideální zahrady ale nejde pouze o nábytek. Různé doplňky z přírodních materiálů pomohou dotvořit vhled celého prostoru. Upřete proto svoji pozornost i na květináče, lucerny, svícny apod. Inspiraci zaručeně najdete na www.beliani.cz.

Oáza relaxace

Udržovat zahradu v dokonalém stavu může být někdy náročné a vyčerpávající, proto je důležité mít na ní i místo určené na odpočinek. Relaxace mezi rozkvetlými rostlinami a na čerstvém vzduchu je ta nejlepší volba pro uvolnění mysli a zároveň prospívá našemu tělu. Není důležité, jestli se jedná o prostornou pohovku, šikovně umístěnou houpací síť nebo o houpačku pod stromem, důležité je vaše pohodlí a vy přece víte nejlépe, jak relaxovat. Velké množství možností pro kvalitní odpočinek na zahradě nejdete na www.beliani.cz. Nechte se tedy unést vlastní fantazií a vytvořte si ve své zahradě takové odpočinkové zákoutí, ze kterého nebudete chtít nikdy odejít. Nebojte se i trochu experimentovat a pohrát si s barvami nebo s kombinací materiálů. V říši relaxace je vše dovoleno.

Zahrada jako duchovní místo

Dalším důležitým bodem je vytvoření centrálního (spirituálního) místa. Toto osobní místo pro rozjímání může být zároveň váš prostor pro odpočinek nebo krásný kout zahrady kam umístíte lavičku nebo oblíbenou židli a můžete si tak vychutnat sluneční paprsky. Jedná se o klidné místo, kde se cítíte bezpečně a uvolněně a takové místo byste měli ochraňovat a zkrášlovat. Zde si budete moci lépe urovnat své myšlenky a načerpat energii do nových dnů. Obklopte se rostlinami nebo přidejte konferenční stolek a vychutnejte si zde šálek kávy. Představivosti se meze nekladou, je to přeci jenom vaše oáza klidu a harmonie. Nechte se unést na www.beliani.cz a vytvořte si opravdovou svatyni pro vaše tělo i duši.

V jednoduchosti je krása

Rok 2023 je v neposlední řadě rokem minimalismu. Decentně zařízené zahrady, které se více soustředí na aspekty přírody jsou zkrátka v kurzu a jinak tomu nejspíš nebude ani příští roky. Pamatujte na to, že v zahradě bychom se měli především bavit a odpočívat a až potom pracovat. Není tedy potřeba to s vybavením a zařízením zbytečně přehánět. Jednoduchý nábytek s několika doplňky a květinami spolehlivě vytvoří tu správnou atmosféru. Není potřeba utrácet velké množství peněz nebo najímat zahradní designéry, podstata je v jednoduchosti. Klidně můžete i část vaší zahrady nechat volně růst a pozorovat tak úžasné divy přírody. Proč ne? Zahrady roku 2023 by měli být především o vás a o nalezení vnitřního klidu. Nechte svou kreativitu zazářit s vytvořte si dokonalé místo pro letní vzpomínky.

Kontakty:
Internet: www.beliani.cz
E-Mail: mail@beliani.cz
Tel: +420 228 881 514