Napište, co hledáte

Newyorský hotel NoMad za jehož kouzlem stojí Jacques Garcia

Share

titulkaZcela výjimečně jsme pro vás připravili fotoreportáž jednoho luxusního hotelu v srdci Manhattanu. Proč jsme si vybrali právě hotel? Odpověď je jednoduchá. Návrh interiérů totiž zpracoval francouzský architekt, návrhář interiérů a zahradní architekt Jacques Garcia, který je známý svou oblibu v designu z 18 století.

NoMad, nové jméno pro starou část města, se odkazuje na oblast severně od Madison Square Park, ohraničenou Stanford White obrovským zábavním komplexem a Madison Square Garden. Tato oblast věrna svému názvu je v neustálém procesu transformace. Zaregistrujeme zde pozůstatky století blahobytu tohoto města spolu s barevnými velkoobchody, a které oživují tuto čtvrť a činí z ní módní turistický ráj.

Všechny pokoje mají kultivovaný dekor podlahy z tvrdého javorového dřeva s ručně tkanými koberci Heriz na kterých stojí dominantní francouzské stoly z mahagonu. Pokoje jsou vyzdobeny uměleckými díly, doplněny sběratelskými předměty a skici a fotografiemi současných umělců.

Majestátní jídelna má vybavena tmavým dubovým nábytkem a bohatě texturovanými tkaninami vzbuzuje v hostech dojem pobytu na francouzském zámku. 24 metrů dlouhý bar z mahagonu a originální pivnici naleznete pouze v tomto hotelu. To celé je prosvětleno skleněnou střechou, která zastřešuje slunné atrium nad jídelními stoly.  

Tento hotel jistě stojí za návštěvu nejen pro svou jedinečnou atmosféru ale i pro výtečnou kuchyni.

(Zdroj: thenomadhotel.com)