Napište, co hledáte

Střešní nástavba – Tel Aviv

Share

1296755057-42839c8-1000x674Dům postavený roku 1930 v Tel-Avivu, který prezentuje mezinárodní sloh se po několik let nacházel ve špatném stavu. Bylo nutné navrhnout projekt, který by zahrnoval přidání externího výtah a střešní nástavby nad stávajícími 3 patry. Renovaci konstrukce a strukturální posílení celé budovy.

Konstrukční práce včetně podchycení základů a vyztužení budovy zajišťovali ploché profili oceli, které byly většinou skryty v novém plášti z omítky. V bytě se počítalo se sérií velkých, osvětlených, propojených pokojů. Světlo přicházející z jihu, kterým čelí okna na nejvyšší úrovni domu je filtrováno dolů, přes podlahy a otevřené, perforované, ocelového schodiště, spojující obě úrovně.

Oblast, mezi těmito dvěma strukturálními otvory, se chová jako “most” mezi bytem a střešní terasou. Horní střešní konstrukce sestává z konstrukčních HEB nosníků s 10 cm vrstvou betonu. Tento systém byl zvolen tak, aby udržoval tenkou kontinuální střešní desku, která se skládá z horizontálních pásů, které jsou následovány strmým stoupáním. Ocelové nosníky jsou jasně viditelné v prostoru a pozvolna přecházejí na střešní terasu.

 

(Zdroj: http://www.koniak.com/)