Napište, co hledáte

Studovna ukrytá v korunách stromů

Share

GLUCK-studovna-NY-foto  paul WarcholPokud hledáte inspirativní a klidné místo pro práci z domova, možná vás osloví tato studovna navržená studiem Gluck & Partners. Sice jednoduchý, ale pozoruhodný prostor sedí posazený mezi korunami stromů. Čistá a elegantní platonická kostka zobrazuje jednotu účelu stavby a formy, jak v programovém tak metaforickém vyjádření.

První patro je zcela uzavřeno a skladuje v sobě regály se zhruba 10.000 knihami. Ve druhém patře, které je zcela otevřené, se nachází studovna nebo čítárna, jak si budete přát. Prostor studovny sedí nad regály plných knih, podobně jako socha na piedestalu a čiré skleněné tabule vyvolávají pocit, že návštěvník sedí přímo v přírodě obklopen mohutnými listnatými stromy.

Okna jsou standardní posuvné tabule, které se dají otevřít po všech čtyřech stranách. Stahování tabulí je vždy v protilehlých rozích. Ekonomika stavby napovídá, že z hlediska nákladů, materiálů a konstrukcí vede k jednoduchosti a přímočarosti bez zpracování a nákladné údržby. Celý objekt je koncipován pro osamělou a klidnou práci, která je zároveň ponořena do přírodního světa kolem dokola.

(Zdroj: Gluck+)