wink kryptowährung ist jede kryptowährung begrenzt schweden überlegt eigene kryptowährung einzuführen 2021 kurzfristiger devisenhandel tipps und tricks die 10 größten kryptowährungen bilder kryptowährung 4k
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Zahrada dle vašich představ

Zahrada dle vašich představ

Share

Zahrada je perfektním místem pro relaxaci.  Zařiďte ji prakticky, ale zároveň originálně a útulně. Klíč je ve výběru vhodného posezení, osvětlení a dalších doplňků. Nechte se inspirovat radami a tipy odborníků z Hornbachu, kteří vám poradí, jak na to.


Pohodlné posezení pod širým nebem

Na žádné zahradě rozhodně nesmí chybět zahradní nábytek – nezbytností jsou především jídelní nebo odkládací stoly, židle, křesla a lehátka. „Pro svoji cenovou dostupnost jsou oblíbené pivní sety, které se skládají z jednoduchého stolu a dvou lavic. Pokud hledáte pohodlí se špetkou originality, pořiďte si houpačku či houpací síť, kde se dá skvěle relaxovat,“ říká David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Aby sezení nebo ležení bylo pohodlné, nemělo by se zapomínat na kvalitní polstrování. Mezi zahradní vybavení se také řadí skříňky a boxy, které slouží k úschově polstrování, hraček či zahradních pomůcek. Na zahradě díky těmto praktickým úložným prostorám snadno udržíte pořádek.

Pusťte si slunce jen tam, kam chcete

Díky vhodné ochraně proti slunci pohodlně přečkáte i ta největší vedra. Ke stínění vám poslouží slunečník, sluneční plachta nebo třeba markýza. Na rodinnou grilovačku se bude hodit i zahradní stan. „Slunečník se rychle a pohodlně montuje, umísťovat ho můžete podle vašich potřeb. Vyrábí se v různých barvách, tvarech a designech,“ vysvětluje David Benda z Hornbachu. Sluneční plachta se upevňuje na stěny nebo strop. Vybírat můžete z několika odstínů, tvarů i velikostí. Dobře se čistí a uskladňuje. Markýza se připevňuje napevno na fasádu domu. I v tomto případě existují různá provedení. Zahradní či party stan, dokáže ochránit před sluncem, stejně jako před nepříznivým počasím, stačí zvolit variantu tkaniny s obsahem PVC. K dostání jsou stany rozličných rozměrů a taky konstrukcí – typicky jde o levnější klasickou a nákladnější, avšak jednodušší nůžkovou konstrukci.

Zchlaďte se v bazénu

Koupání k létu neodmyslitelně patří. Za opravdu horkého počasí ostatně není nic příjemnějšího než se zchladit v bazénu. „Pokud nechcete řešit terénní úpravy na zahradě ani investovat větší finanční sumy, doporučuji volit nadzemní bazén. V opačném případě volte zapuštěný bazén, který je sice náročnější na výstavbu, vydrží vám však téměř věčně,“ doporučuje David Benda z Hornbachu. Bazén je vhodné umístit do volného prostranství, na které dopadá co nejvíce slunečních paprsků. Neobejdete se ani bez bazénové techniky a příslušenství – zejména proto, že je bazén potřeba udržovat v čistotě.

Prodlužte si večery na zahradě

Se správným venkovním osvětlením vznikne v zahradě příjemná atmosféra i po setmění. O osvětlení podél zahradních cest se postarají sloupková světla. Skleněné LED kameny vytvoří stylovou atmosféru u jezírka i mezi rostlinami. Barevné koule vykouzlí zajímavé světelné efekty u bazénu. Rafinovanost a praktičnost zase nabízí vodotěsné LED pásky, které lze použít jako světelné lišty na terase nebo zabudované v cestách. „Rozmanitý sortiment těchto produktů poskytuje v naší nabídce například značka FLAIR. I zahradní světlo je však nutné vybírat velmi uvážlivě. Zamezte tomu, aby jej bylo příliš mnoho. Unavuje to oči, a navíc kontury zahradních prostor ztrácí na efektu,“ upozorňuje Zlatko Slebodník, specialista na osvětlení z Hornbachu.

Více informací najdete na: www.hornbach.cz 

Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ