Napište, co hledáte

Babele lamp

Share

BABELE LAMPSamotné slovo “Babele” nebo “Babel” má hluboké kořeny teosofii. Příběh v knize Genesis říká, že po velké potopě, veškeré lidstvo mluvilo stejným jazykem a žilo v zemi Sinear (Mezopotámii), kde postavilo obrovskou věž vedoucí až do nebe, též známou jako Babylónskou věž. Bůh však nebyl příliš spokojen s jejich záměrem a proto se rozhodl potrestat lidstvo rozptýlením po celém světě a zmotáním jazyků.

Slovo “Babel” bylo původně použito k označení zmatku a roztroušení, i když v průběhu let se sepjalo s názvem mytologické věže uvedené v knize Genesis. Jako symbol shromažďování a přetvářky z mýtu o této věži vznikla Babele lampa od italského studia MID. Italské designové studio použilo sadu dřevěných dílů, které lze poskládat dohromady a vytvořit klasickou stolní lampu, nebo dle fantazie složit jiné hravé tvary.

Lampa umožňuje uživatelům vytvářet vlastní světelné efekty tím, že odstraní některé segmenty dřevěné lampy, které vytváří jedinečné vzory světla na stěnách kolem lampy. Světelné mezery také pomáhají regulovat množství světla vyzařovaného. Architektonické svítidlo přesně zapadá do minimalistických dekorů.   

(Zdroj: Design MID)