kryptowährung verluste 2021 bitcoin trifft darwin die evolution der kryptowährungen kurse real kryptowährung kryptowährungen besteuerung steuerberater geld verdienen mit kryptowährungen pdf bitcoin investieren für anfänger
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Share

51526109b3fc4bd06600000d bear-house-onion onion-bearhouse-12-1000x800Tři hodiny jízdy od Bangkoku je známé přímořské letovisko s pláži, která se nazívá Cha-Am. A právě zde, ve střední části Thajska, nalezneme Bear House. Stručně řečeno, šlo o renovaci tří-patrové budovy 8 metrů široké a 20 metrů dlouhé, cca 380 metrů čtverečných. Když v prosinci roku 2011 začala konstrukce interiéru, měli majitelé domu dvouletého chlapce a druhého potomka čekali. V dubnu 2012 byl Bear House zdárně dokončen. 

Návr interiéru domu se odvíjel od výstavy Be@rbrick medvídků, nikoli od domu jako takového. Interiér je navržen pro sedmnáct 28 centimetrů vysokých Be@rbrick medvídků. Sestaven ze schodů, žebříků a prázdných míst, které sedí přímo na rozměry figurek. Vitrína je centrem a předlohou pro zbytek domu. Je vytvořena ze světlých dubových dřevěných desek. Bear House je vlastně zvětšená verze Be@rbrick vitríny.

Znaky Bear House jsou miniaturní příslušenství a nadměrný nábytek. Lampy a polštáře jsou abnormálně velké, takže se obyvatelé cítí menší, než opravdu jsou. Dům má čtyři velikosti klik u dveří přizpůsobené různým velikostem dveří. Občas jsou příliš velké na dětskou ruku a příliš malé pro ruku dospělého člověka. Žebřík, který se zdá až moc vysoký, je jedním z dekorativních prvků obývací části. Ten vede až k čtvercovým střešním oknům různých velikostí. Každý pokoj ve vyšším poschodí má výhled do obývací části.

Zvětšený Be@rbrick žebřík je umístěn v hlavní ložnici. Spojuje místo mezi velkou manželskou postelí a pohovkou ve vyvýšeném výklenku. Z pohovky jsou dva výhledy. Hned vedle výklenku je pohled do třípatrové haly nad obývací oblastí a na druhé straně pokoje je výhled na moře. Před hlavní ložnicí stoji desetinásobná Be@rbrick figurka, která je vysoká 70cm. Jde o speciální společné dílo francouzské značky Paul&Joe a Medcom Toy. Tato figurka je vidět i z obývacího pokoje ve druhém poschodí, ložnice ve druhém poschodí a z podesty, která spojuje schody a chodbu vedoucí k hlavní ložnici.

Obývací pokoj a bazén tvoří přední část domu. Celý prostor je vymalován mladými thajskými umělci, známými jako MMFK a P7. V obývacím pokoji za nadměrnou pohovkou namaloval MMFK jednookou příšeru oblečenou v námořnickém, zatímco P7 namaloval hlavu modrého medvěda s pruhovaným obočím. Vedle bazénu na jedenáct metrů dlouhou zeď znázornil MMFK komiks, kde medvěd ničí jeho ikonickou jednookou příšeru. P7 kreslil hlavu černého medvěda s nápisem „surf“ na čele. Malby jsou vytvořené přímo pro Bear House 

[widgetkit id=291]

Studio: Onion

Poloha: pláž Cha-Am, Thajsko

Architekt: Arisara Chaktranon, Siriyot Chaiamnuay

Rozloha: 380 m2

Rok: 2012 

(fotografie: Wison Tungthunya)