Napište, co hledáte

Share

51526109b3fc4bd06600000d bear-house-onion onion-bearhouse-12-1000x800Tři hodiny jízdy od Bangkoku je známé přímořské letovisko s pláži, která se nazívá Cha-Am. A právě zde, ve střední části Thajska, nalezneme Bear House. Stručně řečeno, šlo o renovaci tří-patrové budovy 8 metrů široké a 20 metrů dlouhé, cca 380 metrů čtverečných. Když v prosinci roku 2011 začala konstrukce interiéru, měli majitelé domu dvouletého chlapce a druhého potomka čekali. V dubnu 2012 byl Bear House zdárně dokončen. 

Návr interiéru domu se odvíjel od výstavy Be@rbrick medvídků, nikoli od domu jako takového. Interiér je navržen pro sedmnáct 28 centimetrů vysokých Be@rbrick medvídků. Sestaven ze schodů, žebříků a prázdných míst, které sedí přímo na rozměry figurek. Vitrína je centrem a předlohou pro zbytek domu. Je vytvořena ze světlých dubových dřevěných desek. Bear House je vlastně zvětšená verze Be@rbrick vitríny.

Znaky Bear House jsou miniaturní příslušenství a nadměrný nábytek. Lampy a polštáře jsou abnormálně velké, takže se obyvatelé cítí menší, než opravdu jsou. Dům má čtyři velikosti klik u dveří přizpůsobené různým velikostem dveří. Občas jsou příliš velké na dětskou ruku a příliš malé pro ruku dospělého člověka. Žebřík, který se zdá až moc vysoký, je jedním z dekorativních prvků obývací části. Ten vede až k čtvercovým střešním oknům různých velikostí. Každý pokoj ve vyšším poschodí má výhled do obývací části.

Zvětšený Be@rbrick žebřík je umístěn v hlavní ložnici. Spojuje místo mezi velkou manželskou postelí a pohovkou ve vyvýšeném výklenku. Z pohovky jsou dva výhledy. Hned vedle výklenku je pohled do třípatrové haly nad obývací oblastí a na druhé straně pokoje je výhled na moře. Před hlavní ložnicí stoji desetinásobná Be@rbrick figurka, která je vysoká 70cm. Jde o speciální společné dílo francouzské značky Paul&Joe a Medcom Toy. Tato figurka je vidět i z obývacího pokoje ve druhém poschodí, ložnice ve druhém poschodí a z podesty, která spojuje schody a chodbu vedoucí k hlavní ložnici.

Obývací pokoj a bazén tvoří přední část domu. Celý prostor je vymalován mladými thajskými umělci, známými jako MMFK a P7. V obývacím pokoji za nadměrnou pohovkou namaloval MMFK jednookou příšeru oblečenou v námořnickém, zatímco P7 namaloval hlavu modrého medvěda s pruhovaným obočím. Vedle bazénu na jedenáct metrů dlouhou zeď znázornil MMFK komiks, kde medvěd ničí jeho ikonickou jednookou příšeru. P7 kreslil hlavu černého medvěda s nápisem „surf“ na čele. Malby jsou vytvořené přímo pro Bear House 

Studio: Onion

Poloha: pláž Cha-Am, Thajsko

Architekt: Arisara Chaktranon, Siriyot Chaiamnuay

Rozloha: 380 m2

Rok: 2012 

(fotografie: Wison Tungthunya)