Napište, co hledáte

Jak dosáhnout eklektického vzhledu obývacího pokoje

Share

brick-living-room-wallVětšina z nás si vybere styl našeho domácího obývacího pokoje a pokouší se ho držet. Nicméně vždy to vypadá, jako by jedna nebo dvě věci neseděly úplně do předlohy. Pokud z toho chcete udělat přednost, pak zařiďte váš obývací pokoj v rozmyšleném eklektickém stylu.

Trik je v tom, ujistit se, že mísení rozdílných architektonických a dekorativních stylů je sjednocené. Nikdo nechce sedět v obývacím pokoji, který je jenom směsicí nápadů.

K tomu, abychom úspěšně vytvořili eklektický vzhled pokoje, se nesmíte vydat všemi směry naráz. Stačí si vybrat styly, které se navzájem prolínají a použít je neobvyklým způsobem. Pamatujte, že v eklektických interiérech  je méně někdy více.

Kámen, dřevo a kůže

stone-poufeclectic-family-room-brick-wall

Dobrá kombinace materiálu vždy lichotí celému prostoru. Nicméně kombinace, jako je třeba kamenná stěna v kontrastu s dřevěnými trámy nebo podlahovou krytinou, vypadá často neplánovaně, ale funguje to. To platí zejména pokud má dřevo neupravenou formu, která připomíná svůj přirozený stav.

Přidejte k tomuto mixu kůži, třeba jako čalouněný nábytek a máte tři elementy, které fungují nezávisle ale zároveň dohromady. Pokud nemáte kamennou zeď, proč to alespoň nenapodobit polštáři s kamenným potiskem?

Barevný mash-up

sofa-around-fireplace

colorful-living-room-accessories

Eklektický obývací prostor bude vždy pastvou pro oči. Zesilte vzhled tím, že rozšíříte svou paletu barev tam, kde byste se normálně drželi zpátky. Bílé stěny a stropy vám dávají čisté malířské plátno čekající na pestré barvy.

colorful-living-room

Zkuste různé odstíny růžových a červených společně s hnědými. Když přidáte umělecké díla, které spojují barvy na jednom místě, pak je s podivem, co všechno dostanete ze zbytku pokoje. Ideální je, pokud rádi nakupujete vintage nábytek, který k sobě nepasuje.

Koberečky

traditional-rug

modern-rug-living

Koberce nejsou ideální. Zbavte se starého koberce a vyberte kobereček, který nezaplňuje celý prostor na podlaze. Perské a turecké plédy jsou nejlepší volbou do eklektického prostředí. Jejich tradiční design může připadat příliš živý, ale spojují rozličné barvy všude okolo. Jestli je obývací pokoj spíše vágní, pak je pléd s jasným a opakujícím se motivem jasná volba.

artist-living-room

Jednorázové předměty

Nepřeplňte váš pokoj mnoha předměty, jinak skončíte tak, že váš dům bude vypadat jako starožitnictví. Jestliže máte věc, která absolutně nezapadá do zbytku vybavení, pak z ní udělejte centrální bod. Ale nenarušte vaši práci tím, že necháte dekoraci utopit mezi mnoha dalšími věcmi. Vyberte jeden ojedinělý předmět a dejte mu privilegované místo ve vašem mixu eklektických stylů.

Grafika

Umění opravdu funguje! Poskládejte umělecká díla přes celou zeď ve zdánlivě náhodném pořadí. Použijte fotografie, malby, abyste přidali více přirozenosti zbytku pokoje. Pokud možno používejte rozdílné styly, velikosti, stáři vystavovaných věcí. Vybírejte díla, která se vám líbí, a máte je rádi.  

art-work-livingwalls-art