Napište, co hledáte

Boj s prostorem v centru Manhattanu

Share

micro-loft NYC 03Americká architektonická kancelář SPECHT HARPMAN se pustila do odvážné, a dle jejich slov nejtěžší rekonstrukce bytového prostoru. Byt se nachází na Upper West Side, měří necelých 40 metrů čtverečních a sahá do 7,5 metrové výšky, kde se nachází střešní terasa.

Přeměna poněkud fádního bytu v moderní a obyvatelný loft prezentuje klíčové prvky propracovaného a elegantního designu od SPECHT Harpman. Při přestavbě relativně malého prostoru na funkční byt, hledal architekt vhodné řešení jak vytvořit čtyři oddělené platformy, které poskytují prostor pro všechny hlavní náležitosti kuchyňského prostoru, obývacího prostoru a ložnice.

Pro nedostatek prostoru k realizaci klasické ložnice, navrhli architekti nad obývací pokoj zavěšenou konzoli, která nese váhu postele. Vyčnívá tak z půlky své plochy nad obývací pokoj. Úložné prostory pro oblečení a sezónní věci jsou, podobně jako o patro níže, řešeny úložným prostorem zabudovaným ve schodišti.

Většina z použitého materiálu je z původního bytu. Obvodové stěny z pálených cihel byly očištěny a natřeny bílou barvou, aby korespondovali s povrchovou úpravou dřevěného obložení bytu a bílým nábytkem. Do kontrastu s bílou barvou architekti navrhli dřevěnou podlahu v tmavě hnědém odstínu. Ta vede až ke střešní terase, jako by byla z jednoho kusu.

(Zdroj: SPECHT HARPMAN)

————————————————————————————————————- 

Další články