Napište, co hledáte

ČEZ potěší svoje zákazníky. Zlevní elektřinu o 20%

Share

Logo Skupina ČEZPraha, 17. 9. 2013 | Skupina ČEZ dnes ohlásila historicky nejvyšší pokles cen elektřiny. Zákazníci ČEZ Prodej díky tomu ušetří až několik tisíc ročně. Celkem se jedná o úsporu na silové elektřině více než 1,5 mld. Kč. Cena kilowatthodiny elektřiny u produktové řady ČEZ FIX klesá o 20 %. Zákazníci mohou navíc tuto slevu začít využívat ihned a získávají zdarma též asistenční služby ČEZ ASISTENT.

Od 1. ledna 2014 se o 15 % snižuje cena kilowatthodiny silové elektřiny také u nejrozšířenější produktové řady Comfort. Od ledna 2014 podobně zlevní i další produkty ČEZ.

ČEZ dnes představil nové ceny produktových řad ČEZ FIX a Comfort. Ty přinášejí zákazníkům významnou úsporu na platbách za dodávku elektrické energie. Podle charakteru spotřeby zákazníci ČEZ ušetří od několika set až do několika tisíc korun ročně. Celkem tak zákazníci ČEZ ušetří více než 1,5 miliardy Kč ročně. Produktová řada ČEZ FIX s garantovanou cenou silové elektřiny do konce roku 2015 zákazníkům nově nabízí slevu z ceny kWh silové elektřiny ve výši 20 % v porovnání se současnými cenami základní produktové řady Comfort. Tuto slevu navíc mohou stávající zákazníci ČEZ začít využívat ihned. Pokud zákazník přechází od jiného dodavatele, tak hned poté, co proběhne změna dodavatele elektřiny. Citelná úspora se týká i zákazníků nejčastěji využívané produktové řady Comfort, kde ČEZ s platností od 1. ledna 2014 snižuje cenu kWh silové elektřiny o 15 %.

„Nové ceny elektřiny oznamujeme dříve než je zvykem. Chceme zákazníky ujistit, že mohou počítat s výraznou úsporou při odběru elektřiny od ČEZ Prodej. Nový ČEZ FIX se slevou 20 % navíc umožňuje začít šetřit ihned,“ vysvětluje Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

„Někteří zprostředkovatelé organizují pro domácnosti výběr nového dodavatele elektřiny a připisují si zásluhy za meziroční pokles cen na velkoobchodní burze. Ve skutečnosti jsou benefity plynoucí z vývoje cen na burze dostupné všem našim zákazníkům, bez nutnosti zavazovat se zprostředkovateli a čekat, koho a za jakých podmínek vybere,“ doplňuje Alan Svoboda, ředitel divize obchod ČEZ. Poukazuje tím na fakt, že ČEZ svým zákazníkům nabízí slevu 20 % ihned. Bez nutnosti čekat měsíce na výběr a administraci změny dodavatele. „Navíc naši zákazníci mohou na rozdíl od konkurence i nadále využívat náš výborný zákaznický servis či výhody Zákaznického programu Šťáva,“ uvádí Svoboda.

Kromě výrazné slevy 20 % z ceny každé kilowatthodiny silové elektřiny získají zákazníci ČEZ, kteří si zvolí ČEZ FIX, též asistenční službu ČEZ ASISTENT zcela zdarma. Tato služba zajistí zákazníkům rychlou opravu rozbitých elektrických či plynových spotřebičů nebo třeba otevření zabouchnutých dveří do bytu. Uvedenou asistenční službu lze využívat opakovaně a zadarmo. Službou ČEZ ASISTENT je hrazena pomoc s úhradou do 5000 Kč za jednotlivý případ.

V souvislosti s rostoucími paušálními náklady ČEZ mírně navýší stálé měsíční platby u produktové řady Comfort, a to z 50 na 60 korun. U ČEZ FIX zůstává poplatek v původní výši 50 korun. Alternativou může pro zákazníky být produktová řada eTarif, u které je výměnou za samoobslužnost prostřednictvím elektronické aplikace nejnižší měsíční platba na trhu, a to pouze 10 korun.

Nové ceny jsou dostupné na webových stránkách a na všech kontaktních místech ČEZ. Skupina ČEZ je největším dodavatelem elektřiny a největším alternativním dodavatelem plynu. Celkový počet zákazníků přesahuje 2,5 milionu. Prodej elektřiny a plynu koncovým odběratelům zajišťuje ve Skupině ČEZ společnost ČEZ Prodej, s.r.o.

(komerční sdělení)