Napište, co hledáte

Centrální vysavač – pomocník s doživotní zárukou

Share

image HUSKY 3Dnešní domácnost si nikdo neumí představit bez vysavače. Při jeho výběru zvažuje každý investor mnoho kritérií. Cenu, spolehlivost, výkon, náročnost ovládání, údržbu, životnost. Díky centrálnímu vysavači již není potřeba se strachovat, zda je při vysávání otevřené okno, aby se dalo bezproblému dýchat. Centrální vysavače vyfukují veškeré nečistoty a bakterie ven z domu či bytu.

Doživotní záruka

Centrální vysavač zbaví domácnost veškerých nečistot, alergenů a plísní. Nikdy nevíří v místnostech ještě nevysátý prach, protože vlastní jednotka vysavače je umístěna mimo obytný prostor, nejčastěji ve sklepě nebo garáži. Sem jsou spolehlivě odvedeny veškeré nečistoty do velké odpadní nádoby.

Na první pohled se pořizovací náklady centrálního vysavače mohou zdát vyšší, jenže z rodinného rozpočtu si můžete vyškrtnout na dlouhou dobu nákup dalšího vysavače. Konkrétně na centrální vysavače Husky totiž poskytuje dodavatel unikátní doživotní záruku, když životnost vysavače je stanovena na dlouhých 25 let. Může si to dovolit díky spolehlivému výkonnému průmyslovému motoru s bypass technologií nezávislého chlazení.

 

Mokré sání

Centrální vysavač pomůže i s úklidem mokrých nečistot. Nejlepší jednotky na trhu jsou uzpůsobeny pro jejich přímé sání, aniž by bylo nutné předřazovat zvláštní separátor. O úroveň výše je i komfort užívání. Není potřeba po domě převážet těžký přístroj, manipuluje se jen s lehkou a poddajnou hadicí. Modely vysavačů Husky Pro 300 – 600 jsou vybaveny automatickým splachováním nečistot do kanalizace.

Hadice skryté ve zdi

Jak název napovídá, tak pro centrální vysavače může být hadice pro vysávání uložená přímo v trubním rozvodu centrálního systému. V takovém případě si uživatel vytáhne pouze potřebnou délku hadice, která se po skončení úklidu odjištěním pojistky díky podtlaku jednoduše opět skryje ve zdi. Délka hadice může být až 15 metrů. Je třeba upozornit potenciálního uživatele, že systém hadic skrytých ve zdi je třeba realizovat už při výstavbě domu.

 

Montáž není problém

Pro běžně velký rodinný dům jen cena kompletního systému centrálního vysávání cca 30.000,- Kč vč. montáže a DPH. S ohledem na životnost, účinnost a komfort ovládání se jedná o velice férovou nabídku. Montáž centrálního vysavače je ideální provádět ve fázi hrubé stavby, proto je dobré s ním počítat již v projektu stavby. Velký problém ale nepředstavuje ani dodatečná montáž, při které se využívají například šachty nepoužívaného komína, případně se rozvody vedou v lištách na stěně.


Provoz a údržba

image HUSKY 2Technické požadavky na provoz jsou minimální, stačí pouze elektrická zásuvka a v ideálním případě možnost odvodu vzduchu mimo objekt. Tam, kde není možné zajistit přímý odvod přefiltrovaného vzduchu mimo objekt, přichází na řadu zvukový tlumič s HEPA filtrem. Nároky na údržbu centrálního vysavače jsou minimální. Všechny jednotky centrálních vysavačů Husky vyrobené od listopadu 2012 jsou vylepšené o permanentní filtr s ochranou, která brání růstu bakterií. Filtr obsahuje patentovanou přírodní látku SILPURE, která zabraňuje růstu bakterií na textilu. SILPURE využívá přirozené antibakteriální síly stříbra k zastavení růstu bakterií a zabraňuje šíření bakterií způsobujících zápach. Filtry SILPURE lze navíc vyprat v automatické pračce, aniž by ztratily svoji účinnost. Filtrem zachycené nečistoty jsou strhávány cyklonovým proudem vzduchu na dno velké odpadní nádoby, kterou stačí několikrát do roka vynést.

Více na www.husky.cz