Napište, co hledáte

DOCK rezidence

Share

dock 04Jedinečný developerský projektv Praze 8, nesoucí název DOCK rezidence, nabídne všem zájemcům o tuto lokalitu nejenom originální a luxusní byty, ale také celou řadu kancelářských prostor. Vše bylo projektováno především s ohledem na maximální funkčnost a ideální zasazení do okolní krajiny. Ta je nejenom plná zeleně, ale většina bytů nabídne i nádherný výhled na pomalu plynoucí řeku Vltavu.

Začátkem roku 2006 byla hlavním městem Prahou dokončena komplexní protipovodňová ochrana pravého břehu řeky Vltavy, jejíž součástí je také ochrana obou slepých ramen Vltavy, kde se nachází DOCK. Tato ochrana byla projektována na úroveň dosaženou při povodních v roce 2002 navýšenou o 30 cm a v prostoru DOCK ji představuje dvojice vzpěrných vrat.

V případě hrozby povodní se ústí Rokytky a ústí ramen DOCK uzavřou. Čerpací stanice se šesti čerpadly pak snadno přečerpá vodu Rokytky i dešťové přítoky do povodní vzduté Vltavy. K přečerpání vody z Rokytky do přístavního bazénu slouží také napevno instalovaný vakuový jez. Prostoru DOCK tak žádné nebezpečí od vysoké vody nehrozí.

Více o projektu: DOCK Rezidence
Developer: CRESTYL REAL ESTATE S.R.O.
Ceník: zde 

 

Předchozí článek
Další článek