Napište, co hledáte

Dřevěný dům v Jenga stylu tvořený skládanými nosníky

Share

jenga 03Prozkoumejme zdánlivě nekonečné platformy a skrytá zákoutí tohoto domu ve stylu hry Jenga, koncipovaného jako ukázka “dřevěné architektury” od společnosti Sou Fujimoto Architects. Dům se nachází ve městě Kumamoto, v Japonsku. Skládá se z masivních dřevěných hranolů naskládaných náhodně na sebe s nepravidelně tvarovanými prosklenými otvory.

Architekti byli inspirováni primitivními podmínkami života v dávné minulosti, jako je bydlení v jeskyni, kde se lidé snažily si vytvořit co nejlepší možné prostředí.

Zapomeňte na klasické místnosti a schodiště – tento domov je jako obrovské divadlo, vyžadující od jeho obyvatel, aby šplhali z jednoho bloku do druhého. Dřevěné hranoly nabízejí všechny druhy podpory pro různé činnosti, avšak budete muset zapojit svou vlastní představivost, abyste zjistili, jak každý z nich používat.

Samozřejmě, že šplhání dokola uvnitř této minimalistické členité tělocvičny vyžaduje trénované tělo a snad i ochrannou přilbu. Dostat se z jedné oblasti do druhé ve tmě může být úkolem vyžadujícím odvahu. Dům není příliš praktický, ale to, co schází v jeho komfortnosti, je nahrazeno ryzí zábavou.  

(Zdroj: Sou Fujimoto Architects)