cash kryptowährung in echt kryptowährung live kurs euro diese kryptowährungen übertreffen den bitcoin kryptowährung welche plattform softair shops kryptowährung wer ist david shaun kryptowährung
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Dřevěný dům v Jenga stylu tvořený skládanými nosníky

Share

jenga 03Prozkoumejme zdánlivě nekonečné platformy a skrytá zákoutí tohoto domu ve stylu hry Jenga, koncipovaného jako ukázka “dřevěné architektury” od společnosti Sou Fujimoto Architects. Dům se nachází ve městě Kumamoto, v Japonsku. Skládá se z masivních dřevěných hranolů naskládaných náhodně na sebe s nepravidelně tvarovanými prosklenými otvory.

Architekti byli inspirováni primitivními podmínkami života v dávné minulosti, jako je bydlení v jeskyni, kde se lidé snažily si vytvořit co nejlepší možné prostředí.

Zapomeňte na klasické místnosti a schodiště – tento domov je jako obrovské divadlo, vyžadující od jeho obyvatel, aby šplhali z jednoho bloku do druhého. Dřevěné hranoly nabízejí všechny druhy podpory pro různé činnosti, avšak budete muset zapojit svou vlastní představivost, abyste zjistili, jak každý z nich používat.

Samozřejmě, že šplhání dokola uvnitř této minimalistické členité tělocvičny vyžaduje trénované tělo a snad i ochrannou přilbu. Dostat se z jedné oblasti do druhé ve tmě může být úkolem vyžadujícím odvahu. Dům není příliš praktický, ale to, co schází v jeho komfortnosti, je nahrazeno ryzí zábavou.  

(Zdroj: Sou Fujimoto Architects)