Napište, co hledáte

Jakobsen Design™

Share

Halm2V roce 2010 Martin Jakobsen založil autorskou značku Jakobsen Design™, a už o rok později byl nominován do národního kola cen Elle Decoration a začal navrhovat pro dánskou značku Mojoo Aps. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a minulý rok obdržel cenu poroty Talent Designu.

V letošním roce se stal designerem pro holandskou značku Vinice a získal nominace na ocenění Accenture Innovation Award a Horecava Innovation Award. Momentálně jsou jeho produkty distribuovány již do 22 zemí vč. Japonska a Činy a patří tak mezi naše nejúspěšnější designery v zahraničí.

JakobsenDesignRNěkteré z jeho návrhů jsou používány v luxusních hotelích (Indie, Číny, Arabských Emirátů, Francie, ..) a top restauracích oceněných Michelinskymi hvězdičkami (De Librije***, Aan De Poel**, De Lindehof*, ..). V posledním roce byla jeho práce představena na veletrzích v Anglii, Dánsku, Švédsku, Finsku, Německu, Holandsku, Čině, Arabských Emirátech, Japonsku a publikována v mnoha zahraničních časopisech jako francouzsky Elle, běloruský MajorDom, německý Art Magazin nebo La Cucina Italiana.

Z jeho tvorby si pojďme pár ukázat:  

Univerzální kuchyňská nádoba Luno je skleněná dóza na mouku, cukr, těstoviny či další potřebné ingredience, a přitom je minimalistickým ztvárněním vtipného pomocníka, který se stane součástí každé domácnosti. 

 

KarPPi & himo jsou karafa a sklenice na vodu, které doplňují kolekci rEvolution. Přitažlivý tvar organických křivek připomínající rybu a kapku vody je dokonalou harmonií mezi jednoduchostí a čistotou. Stejně jako ryba potřebuje k životu vodu, tak se člověk potřebuje napít. 

karPPi1

 

 

 

 

 

 

 

Kkis, sladká jako pusa. Inovativní design, který po sklenicích rEvolution přináší osvěžení na mezinárodní scénu produktového designu.

 

Hrníček Ois espresso, který se stane nepostradatelnou součástí každého stolu. Nadčasový design, který snoubí luxusní materiál kostního porcelánu a podšálku z tropického dřeva.

 

Designové Vánoce všem milovníkům kreativních nápadů! Protože dárkem letošních Vánoc je Vánoční stromek. Pokud váháte mezi umělým nebo živým, Mr. Spruce je nejen skvělá alternativa, ale také vkusný doplněk každé moderní domácnosti.

 

(Zdroj: Jakobsen Design™)

Předchozí článek