Napište, co hledáte

Nábytek inspirovaný jízním kolem

Share

bicicleta1Charakteristický vzhled starých jízdních kol nabízí inspiraci, ale i druhé využití

Každý ví, jak vypadá kolo favorit. Staré modely kol se staly mezi mladými velmi populární, patří to k určitému sebeurčení, stylu. Dá se z toho udělat levná záležitost i luxus. Každopádně ukazují lehké ocelové rámy v ulicích Prahy svou eleganci. S jarem se na ně určitě můžeme těšit a už teď někteří ladí brzdy, řetězy a středová složení. Zatím si zimní nepohodu zpříjemněte článkem o designu vycházejícího ze vzhledu tenkých trubkových rámů a beranových řidítek…

V Bukurešti byl celkem nedávno otevřen bar Bicicleta, rumunsky je bicicleta označení pro jízdní kolo, a tomu také odpovídá vybavení baru. Židle s opěrkami ve tvaru klasických beranů i s omotávkou, jejichž vzhled je stroze jednoduchý a poutavý zároveň doplňují barové stoličky s koženými sedátky značky Brooks England. Kulaté stoly jsou vyrobeny z ráfků a ze zdi ční řidítka anglických kol s originálním předním světlem. To je sice povinnou a ne vždy dodržovanou součástí jízdního kola, zde však slouží k jemnému dosvětlení a oživení interieru.

Bicicleta Bar from simona susnea on Vimeo.

 

Majitel baru, Stefan, vytvořil koncept, a s pomocí své manželky, která je architektka celý nápad realizovali. Nábytek včetně lustru vyrobeného ze starých cyklistických řetězů vyrobil Stefan spolu se svým otcem převážně ze součástek kol Pegas, nejpopulárnějšího modelu v době komunismu v Rumunsku – podobně jako Favorit u nás.

Při návštěvě Bukureště jistě nezapomeňte na adresu Strada Lipscani 38. Pokud se vám líbí jazz, funk, soul a podobné hudební styly, zažijete v baru nabízejícím i další kulturní vyžití od výstav až po víkendy, kdy v baru hrají pře Podívejte se také na fotky na facebookové stránce baru Bicicleta.

Pro inspiraci: Na internetu lze najít nepřeberné množství různých příkladů použití součástek kol k výrobě nových věcí a i velké množství designů inspirovaných vzhledem kol, především těch starých, typických, městských. Některé nápady jsou velice nápadité a jiné mohou být cítit laciností, vybrat si inspiraci jak naložit se starým kolem či proč si staré kolo pořídit ale určitě najdete… 

(autor: Šimon Kos; foto: avenue822) 

Předchozí článek