Napište, co hledáte

Nejlepší terasa je ta, se kterou budete spokojeni i po letech

Nejlepší terasa je ta, se kterou budete spokojeni i po letech

Share

Ten nejvhodnější čas na výběr zahradní terasy je… kdykoli. Ideálně s předstihem, abyste mohli v klidu zohlednit co nejvíce okolností, které rozhodují o tom, jak moc budete s novou terasou spokojeni. Ne po týdnu, měsíci či sezóně užívání, ale za deset a více let.

Klíčový je samozřejmě materiál. Pokud chcete autenticitu a nevadí vám časově náročná a finančně nákladná údržba, sáhněte po klasice všech klasik – po dřevu. V případě, že vyžadujete vysokou kvalitu a nejsou vám cizí moderní trendy a materiály, nabízí se prkna z kompozitu dřeva a polymeru.

Samozřejmě, nabízí se i další – beton, keramika, kámen… Záleží především na vašich preferencích. Ale pokud vezmete v potaz tři klíčové aspekty pořízení a užívání terasy, totiž finance, bezpečnost a design, nebylo by moudré prkna z kompozitu na bázi dřeva a polymeru opomenout. Proč?

Třeba proto, že kdybyste si terasu z WPC, jak zní mezinárodně používaná zkratka materiálu Wood-Plastic Composite, pořídili v polovině devadesátých let, kdy byl materiál WPC ve Spojených státech vyvinut, zhruba teprve teď by vám končila záruka, kterou na svá prkna poskytuje český výrobce WPC – WoodPlastic.

Vyberte si ze široké nabídky prken WoodPlastic®

Společnost WPC – WoodPlastic patří k nejvýznamnějším evropským producentům plnoprofilových prken ze směsi kvalitní dřevité moučky a vysokohustotního polyetylenu HDPE. Díky tomu, že vlastní americkou licenci Strandex, kterou dále vylepšuje, disponuje nejpokrokovější technologií výroby prken z dřevěného kompozitu na světě.

Netoxická, 100% recyklovatelná prkna WoodPlastic® jsou k dispozici v široké škále barev a povrchů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

Některé terasy WoodPlastic® jsou díky svým protiskluzovým vlastnostem ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady. Záleží samozřejmě i na volbě odpovídajícího barevného odstínu. Ty se pohybují od cedru přes decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge až po tmavý Eben či ocelově šedý Inox.

Vsaďte na kvalitní výrobek a zkušenosti profesionálů

To, co vedle kvality samotného produktu odlišuje dobrého výrobce od dovozců či prodejců prken často nejistého původu, je přístup k zákazníkům. Nějaká ta prkna dnes už umí vyrobit kdekdo. Ale v případě WPC – WoodPlastic je kvalita a originalita výrobků garantována „rodným listem“ s unikátním číselným kódem.

Hlavní výhodou je ale to, že společnost WPC – WoodPlastic disponuje několika plně vybavenými, prozákaznicky orientovanými terasovými centry, širokou sítí prodejců, a především pak základnou stabilních partnerů a odborníků na instalaci a montáž teras po celé České republice, ale i v zahraničí.

Pokud si tedy právě teď lámete hlavu nad podobou své nové krásné terasy, není nic snazšího, než navštívit nejbližší terasové centrum WoodPlastic® a nechat si poradit od odborníků. Ti vám usnadní výběr povrchů a barev, ochotně a zdarma vypracují návrh terasy a nakonec vám doporučí zkušené certifikované montéry, kteří vám novou terasu rychle a profesionálně nainstalují.

Více informací o produktech WoodPlastic® najdete na www.woodplastic.cz.