Napište, co hledáte

Styl pro velká okna

Styl pro velká okna

Share

V zimních měsících pobýváme v interiérech více než v létě. Vyhledáváme teplo a útulno. Hřejivý pocit nám v interiéru zajistí kromě lidí kolem nás i teplé a měkké materiály jako jsou látky, koberce, polštářky. V současných interiérech se často vyskytují velká okna = velké prosklené plochy. Ty jsou oblíbené pro svou jednoduchost a strohost. Na druhou stranu mohou působit studeně a neútulně. A tak se v lidech pere láska k moderní architektuře a touha po domácí hřejivé atmosféře.

Velká okna vypadají báječně, když za nimi máme výhled na rozkvetlou louku či zahradu. V zimě se tento pohled razantně změní a my začínáme cítit potřebu trochu se zachumlat, skrýt své soukromí ve dnech, kdy je více tmy než slunce.

Cítíme touhu a potřebu na ta okna něco pověsit. A zároveň je „nepřečančat“. Na velká jednoduchá okna se nabízí několik možností, od takových, aby zapadla do celkové minimalistické koncepce domu až po více dekorativní.

Nejzákladnějším řešením je záclona. Hodně lidí k ní má negativní předsudky. Dnešní záclony jsou však především hladké bez vzorů, splývavé a ničím interiér nenarušují. Jejich nabídka je široká a výběr můžete začít z hlediska materiálu, zda zvolíte přírodní lněnou či s příměsí bavlny nebo snadno pratelnou z polyesteru. Dalším kritériem je propustnost světla – od průhledňoučké lehoučké organzy přes voál po hustší batist.

Záclony velmi často pak doplňují jednoduché splývavé závěsy. Ty mohou být jednobarevné či se vzorem, světlo-nepropustné tzv. dimouty až blackouty nebo dekorativní třeba sametové nebo lněné podle posledních trendů. Spousta látek má dnes už i další funkce – třeba akustickou, vzduchočistící nebo nehořlavou. Záclony a závěsy se většinou instalují dohromady jako dvojčata.

Uchycení je potřeba zvolit podle rozměrových možností pokoje, případně z jakého materiálu je strop/stěny zhotoveny. Podle toho se volí, zda půjde do stropu nebo na stěnu. Dále můžete volit mezi manuálním ovládáním, řetízkovým otevíráním na oponu nebo dokonce motorickým, které ocení zvláště ti, co mají okno nadstandardně velké a manipulace s velkým množstvím látky by byla obtížná.

Ale jako může existovat záclona bez závěsu, stejně tak může hezky působit závěs bez záclony…když Vám to Váš výhled z okna dovolí.

Dalšími možnostmi stínění oken jsou motorické rolety, navíjecí rolety, plisée a další stínící možnosti. Ty mohou leckdy však působit chladnějším dojmem, když je nedoplní polštářky nebo další textil.

Není tedy neobvyklé ba spíš je velmi v trendu a žádoucí, aby i okna byla teple oblečená. To znamená, že vhodnou stínící techniku jako je například římská roleta doplníme závěsy. Rolety mají navíc jednu obrovskou výhodu – vypadají velice elegantně na oknech s vyšším parapetem, dají se stáhnout do pozice, kde je chcete mít, i když jsou na okně třeba květiny nebo jiná dekorace a nebrání ani topení. Závěsy po stranách celkově okno krásně zateplí a zarámují.

V Ateliéru Orsei k vybraným okenním dekoracím doladíte i velmi příjemné koberce, nekonvenční tapety, originální dekorační polštářky nebo dokonce povlečení tak, aby vše spolu ladilo podle Vašeho stylu.To je jedinečná výhoda našeho showroomu, že vše můžete sladit na jednom místě. Nejen textilie a měkké věci, ke kterým máme stovky vzorníků, v Orsei si můžete vybrat i čalouněný nábytek jako pohovky a postele od české firmy Polstrin. Věříme v to, že vesladěném interiéru se pak budete cítit komfortně a harmonicky.

V showroomu na Praze 7 máme bohatě zásobenou vzorkovnu, kde si vyberete látku nebo materiál na roletu podle svého srdce a stylu. Ať přijdete s více či méně konkrétní představou, naši designéři Vám s výběrem a technickými detaily ušití a uchycení pomohou. Díky šicí dílně a profesionálnímu řemeslnému týmu Vaši představu dovedeme až do reality. Po celou dobu zakázky jste v kontaktu s jedním člověkem=designerem, který o vašem projektu zná všechny detaily, vybírá materiály, zaměří si interiér, nechá zpracovat kalkulaci a nakonec je i u realizace, kde řasí, žehlí a dekoruje finální výrobek.

Ateliér se o své zákazníky stará i po dokončení zakázky a poskytuje servis, v rámci kterého Vaše záclony, závěsy či rolety deinstaluje, vypere, vyčistí a znovu nadekoruje.

Náš ateliér nejvíc těší, když o nás klienti mluví,a to jako o spolehlivém a poctivém dodavateli nebo se k nám sami vracejí či naše služby doporučují dalším generacím.

Kontakt:
Ateliér Orsei s.r.o., U Výstaviště 17, 170 00 Praha 7, tel: 777 765 613, email: interiery@orsei.cz, www.orsei.cz