Napište, co hledáte

ONYX MOON LOFT – A1Architects

Share

titulkaVěříme, že každý dům či byt může nabízet unikátní detaily a vyjímečná malá místa jako například niky pro květiny, lavici v okně s krásným výhledem, tajnou skrýš apod. To vše pro vychutnání si prchavého okamžiku rozličných ročních období, letního vánku, nebo naopak pohledu lehce padající sněhové vločky.

Takové detaily by měly být vždy ušity na míru danému místu a jeho obyvatelům. V projektu Kampa jsme se rozhodli vedle krásného výhledu na pražský Hrad, umocnit jako hlavní motiv vášeň majitelů pro onyx, který je zároveň vzpomínkou na cesty po Itálii.

Bylo výzvou pracovat s konkrétním kamenem, který jsme zpracovali v podobě motivu měsíce nad postel hlavní ložnice. Západní večerní slunko probleskující vrtsvou průsvitného zelenožlutého kamene, tak každý večer připomíná, že brzy vyjde právě měsíc.

Motiv měsíce vnímáme jako prvek navozující velmi klidnou a harmonickou atmosféru soukromé části bytu.

Panoramatický výhled z okna vnímáme v kontrastu k měsící jako denní prvek.

Součástí projektu bylo navázat na rozpracovaný koncept půdorysu, který jsme se snažili jemnými vstupy celkově sladit a sjednotit, tak aby celý byt vytvářel jeden harmonický celek.

Veškeré materiály od prkenných podlah přes originální obklady až k jednotlivým kusům nábytku, byly pečlivě diskutovány po celou dobu přípravy projektu jak s majiteli, tak s profesionály ze strany budoucích dodavatelů. 

TEXT: A1Architects
FOTO: A1Architects
ZDROJ: A1Architects