Napište, co hledáte

Profesionální čištění fasád je důležité pro obytné domy i památky

Profesionální čištění fasád je důležité pro obytné domy i památky

Share

Díky čisté fasádě vypadá dům upraveně. To však není jediným důvodem, proč by se měla pravidelně čistit. Dalším důvodem je i její zdraví. Jak udržet fasádu v dobré kondici a ochránit ji před atmosférickými vlivy? Pomoci může pravidelné čištění odbornou firmou.

Čištění fasád od atmosférických nečistot jako je smog, saze, prach a kyselé deště je třeba provádět velmi pravidelně. Ideální interval je závislý na typu fasády a jejím stavu. Nečistoty se usazují postupně během let a není možné je umýt běžnou vodou. Proto je pro jejich čištění lepší najmout profesionální firmu, která dokáže určit typ fasády a rozsah poškození. Profesionálové také vyberou vhodné čisticí prostředky a odborně fasádu ošetří.

Jednou z takových firem je i společnost ARS, která do terénu posílá tým proškolených a vysoce kvalifikovaných pracovníků, kteří díky mnohaletým zkušenostem dokážou nabídnout nejlepší služby v oblasti mytí fasád. 

Panelové domy si žádají speciální péči

Při čištění fasád panelových domů se používají speciální čisticí prostředky, které jsou natolik šetrné, že nedochází ani k sebemenšímu poškození povrchu čištěné fasády. Zkušenosti s čištěním se však pracovníkům firmy ARS i při odstraňování špatně provedeného zateplovacího systému.  Své zkušenosti zúročili při práci na výškovém panelovém domě v Kladně, kde odstraňovali zbytky lepidel z panelů fasády. Na očištěné panely se poté nanášelo nové zateplení.

EXPO 58 Letná 

Kromě obytných budov se věnuje firma i čištění komerčních objektů. Jedním z nich byl například Bruselský pavilon – restaurace EXPO 58 v Letenských sadech. Fasáda tohoto architektonického skvostu se čistila speciálním čisticím přípravkem a následně se ještě opláchla teplou tlakovou vodou nebo párou. 

Mytí fasády Stavovského divadla

Pravidelně zaměstnanci firmy ARS spolupracují na údržbě budovy Stavovského divadla na Josefově. Pravidelně čistí fasádu divadla od usazeného prachu, pavučin, holubů a špíny. 

Technologii firma však využívá i pro čištění povrchů památek. Zaměstnanci se zaměřují především na vysoce šetrné mytí fasád historických budov či povrchů mostů, pomníků a jiných staveb. K čištění fasád historických budov je třeba přistupovat velmi šetrně. Používají se speciální čisticí prostředky, které nikdy neznehodnocují povrch fasády a přitom dokážou téměř zázraky.

Staroměstský most – čištění gotický most v Děčíně

Pozdně gotický kamenný most pochází z roku 1567 a je postaven z pískovcových kvádrů. Most tvoří čtyři oblouky a celkově měří 84 metrů na délku a 4,8 na šířku. Most je zdoben ozubem a sochařskou výzdobou od M. J. Bokofa z roku 1714. Čištění provedli pracovníci pomocí páry a horké tlakové vody, některé části se poté dočistily chemicky a mechanicky.

Kostel sv. Mikuláše Malá Strana

Chrám sv. Mikuláše na Malostranském náměstí je nejslavnější barokním chrámem v Praze. Je často také označován za jednu z nejcennějších barokních staveb severně od Alp. Mytí pískovcových částí a plastik si vyžádalo veškerou péči a opatrnost. Pro ARS to však nebyl problém, pracovat s památkáři a konzultovat s nimi čištění je již běžnou součástí práce.

Kromě historických a obytných budov čistí pracovníci firmy pravidelně i sochy a památníky po celé České republice. Zúročují tak své dlouholeté zkušenosti s čištěním fasád, které nasbírali za více než 21 let praxe v oboru.