Napište, co hledáte

Kobereček: praktická dekorace do celého bytu

Kobereček: praktická dekorace do celého bytu

Share

S podzimním sychravým počasím přichází na řadu domácí lenošení. Možná jste při prvních pokusech odhalili drobné nedostatky nebo našli nějaké to místo, které by si zasloužilo vylepšit. Teď je ta správná doba na pořízení dekorací do bytu, které z něj udělají to nejútulnější místo pod sluncem.

Nábytek dělá z holých místností místo, kde se dá bydlet, ale bytové doplňky dělají domov. Říkají všem návštěvníkům, kdo je tady pánem a také se starají o to, aby se vám doma dobře bydlelo. Když jsou kromě toho ještě navíc praktické, pak máte vyhráno rovnou dvakrát. Právě tyto dvě věci v sobě dokáží perfektně spojit koberečky do koupelny, ložnice i obýváku.

Univerzální dekorace

Kobereček můžete použít jako dekoraci do koupelny, ložnice nebo do kuchyně. Dokonce ho nemusíte používat ani obvyklým způsobem – na zemi, ale pověsit ho na stěnu jako dekoraci na zeď. Kromě toho, že se budete moci potěšit pohledem na krásný vzor, místnost tím také příjemně zútulníte a zateplíte. To se může hodit především v místnostech orientovaných na sever, které obecně bývají chladnější.

Útulná ložnice

V ložnici má kobereček nezastupitelnou funkci, slouží zde především jako předložka před postel. Díky tomu je to poslední a také první věcí, které se dotkne vaše bosé chodidlo. Měkký a příjemně hřejivý materiál vám tak dokáže zpříjemnit každé probuzení. Předložky se vyrábí v několika velikostech, můžete ji tedy použít i jako cvičební či meditační podložku.

Veselý dětský pokoj

Do dětských pokojíků se koberečky hodí i z bezpečnostních důvodů. Vhodné jsou především ty koberečky, které mají na rubové straně protiskluzovou úpravu. Děti si v pokoji často hrají a běhají, díky bezpečnostní úpravě se snižuje riziko úrazu. Při hraní či čtení mohou děti ležet nebo sedět na zemi bez rizika nastydnutí. Veselé a hravé motivy navíc udělají z pokojíčku království pro malé princezny nebo místo plné dobrodružství pro malé objevitele.

Do dětských pokojů jsou malé koberečky skvělé i z toho důvodu, že je jejich údržba velice snadná. Dají se snadno vyluxovat nebo vyprat v pračce.

Luxusní obývák

V obývacích pokojích se nejčastěji předložky dávají před pohovku, případně do prostředku místnosti. I zde kromě dekorační funkce plní i funkci zateplovací. Vhodně zvolený kobereček na správném místě dokáže z vašeho obývacího pokoje udělat luxusní místo pro přijímání vašich návštěv i pro slastné lenošení. 

Praktická kuchyň

Při výběru dekorací do kuchyně by vás asi nenapadlo hned pořizovat kobereček. Ale pokud máte v kuchyni dlažbu a rádi chodíte doma bosi, pak jistě oceníte hřejivou předložku pod nohama. Díky snadné údržbě a protiskluzové úpravě tak navíc zvýšíte i bezpečnost.

Relaxační koupelna

Koupelna. Na tu rozhodně nesmíte při dekorování bytu či domu zapomenout. Koupelnová předložka dokáže se touto místností udělat hotové divy! Když se vám podaří sladit ji s barvami ručníků i nábytku, pak si budete v koupelně užívat nezapomenutelné chvilky relaxace.

Když se pustíte do dekorování bytu, měli byste se nejdříve rozmyslet, do jakého stylu chcete byt ladit. Vyberete si barvy, které budete používat, ideálně zvolte v každé místnosti jednu dominantní a zbytek barev jí přizpůsobte. Vedle barev a vzorů dbejte také na kvalitu materiálu a zpracování. Čím kvalitnější kobereček bude, tím déle vám bude dělat radost. Nejtrvanlivější jsou předložky vyrobené z přírodních materiálů, které se snadno čistí a zároveň si zachovávají své vlastnosti po dlouhou dobu.