Napište, co hledáte

Rodinné domy Keltičkova – Slezská Ostrava

Share

01Popis projektu

Ve spolupráci s architektonickým atelierem PROJEKTSTUDIO EUCZ s.r.o. jsme pro Vás připravili projekt rezidenčního bydlení – Keltičkova sestávající ze 14 řadových rodinných domů. Domy jsou rozděleny do dvou sekcí A a B obslužných vjezdem z ulice Keltičkova a pěší komunikací z ulice Vilová. Obě sekce jsou umístěny v terénu svažitém jihozápadním směrem, což architektům umožnilo vytvořit z každého domu jedinečný panoramatický výhled na město.

Sekci A tvoří řada 8 dvoupodlažních domů s prostornou střešní terasou a suterénem, který slouží pro dvě parkovací místa. Příjezd je zajištěn po oddělené soukromé komunikaci.

Sekci B tvoří 6 uskakujících dvoupodlažních řadových domů s dvěma krytými parkovacími místy a vyvýšenou předzahrádkou.

Dispoziční řešení
Jednotlivé domy v sekci A jsou přístupné po příjezdové komunikaci z prostoru částečně zapuštěného ustupujícího suterénu se dvěma parkovacími místy a bohatými úložnými prostory. Dále pak vchodem do přízemí z pěší přístupové komunikace. Přízemí převážně tvoří prostorná obytná místnost s kuchyňským a jídelním koutem a lodžií přístupnou francouzským oknem přes prosklenou stěnu. Podlaží je doplněno vstupní chodbou, technickou místností, WC a komorou. Druhé podlaží tvoří tři ložnice, komora a prostorná koupelna. Odtud se po schodišti dostaneme na exkluzivní velkoplošnou terasu se zimní zahradou. Terasa s panoramatickým výhledem na centrum města dotváří promyšlenou koncepci celého domu.

Uskakující řada domů v sekci B je přístupná ze severu po veřejné příjezdové komunikaci, kde jsou umístěna i dvě krytá parkovací místa. Usazení jednotlivých domů do terénu umožnilo rozčlenit nadzemní podlaží do dvou výškových úrovní a maximalizovat užitnou hodnotu domu. Přízemí je opět tvořeno prostornou obytnou místností s kuchyňským a jídelním koutem a doplněno vstupní chodbou s komorou, technickou místností a WC. Obývák orientovaný na jihozápad je napojen prosklenou stěnou na terasu pokračující vyvýšenou předzahrádkou, která rovněž umožňuje širokoúhlý pohled na centrum města. Druhé podlaží tvoří tři pokoje, pracovna/ložnice a dvě koupelny.

Stránky developera

Stránky projektu

Ceník

SuReS s.r.o.Keltičkovazde