Napište, co hledáte

Rychlá rekonstrukce podlahy pomocí podsypu z Liaporu

Share

01 Stará očištěná podlahaRekonstrukce podlahy nemusí být zdlouhavá a náročná, ale může být velmi rychlá a elegantní. Stačí jen zvolit postup, při němž se pro vyrovnání nerovného podkladu položí vrstva vyrovnávacího podsypu z lehkého keramického kameniva Liapor, obecně známého jako keramzit. Po vyrovnání podlahy Liaporem už jen stačí ze sádrokartonových, dřevotřískových nebo cementotřískových desek vytvořit novou, suchou plovoucí podlahu, na níž přijde libovolná nášlapná vrstva (linoleum, koberec, dřevěná nebo laminátová plovoucí podlaha, dlažba apod.) 

 

 

Video z provádění plovoucích podlah s podsypem z Liaporu

 

Výhody podsypu z Liaporu u suchých plovoucích podlah

  1. Malé zatížení podkladní konstrukce
  2. Dokonalé vyplnění nerovností a vyrovnání podkladu
  3. Zcela suchý a rychlý proces
  4. Výborná tepelná i akustická izolace
  5. Podlaha je ihned pochozí

02 Aplikace podsypu z LiaporuNejvětší předností podlah s podsypem z Liaporu je jejich jednoduchá a rychlá montáž suchou cestou. Při provádění nejsou nutné žádné přestávky, výrazně se zkracuje doba realizace a navíc je tento typ podlah mnohostranně použitelný pro bytovou výstavbu, novostavby i rekonstrukce. Podsyp z Liaporu výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy, kročejový útlum a umožňuje například i bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Nízká plošná hmotnost bez problémů umožňuje řešení podlah střešních nástaveb stávajících bytových domů.

Jak postupovat při rekonstrukci podlahy?

Po odstranění staré podlahy včetně starého násypu podklad dobře očistíme, utěsníme případné spáry podkladu a na stávající konstrukci položíme separační vrstvu (netkanou geotextilii). Suchý podsyp z Liaporu je vhodný aplikovat při nerovnostech podkladu nad 20 mm, výše násypu není v podstatě omezena. Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka. Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.

03 Zpracování podsypu z Liaporu 204 Detail zpracování podsypu z Liaporu

 

 

 

 

 

 

Montáž vlastní podlahy

• Podlahové desky by měly být vždy kladeny v systému pero/drážka a pokud klademe vícevrstvý systém, musíme dbát na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.

• K zajištění správné funkce plovoucí podlahy musíme oddělit podlahové desky od stěn a ostatních stavebních konstrukcí pomocí dilatačních obvodových pásků, například z minerální vlny. • Podlahové desky klademe na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu.

• Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahu pokládat postupně. Ideálně si vždy připravit plochu podsypu větší o 30 % než bude plocha kladených desek. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří. Hrany desek s perem u stěny se odřežou ruční nebo elektrickou pilkou.

• Jednotlivé dílce podlahy klademe za sebou v pruzích, přičemž zbytky desek z jednoho pruhu tvoří začátek pruhu druhého, čímž se zabrání vzniku průběžných spár v jednotlivých řadách a snižuje se na minimum objem prořezů desek. Přesazení spár musí být minimálně 25 cm. V místech prahů dveří je nutné spáru mezi deskami podložit (např. dřevěným profilem).

• Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnosti podlahy zajistíme nanesením lepidla do spar desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.

• Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotova a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu.

05 Zpracování podsypu z Liaporu06 Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami čeká na finální nášlapnou vrstvu

 

 

 

 

 

 

 

Jak a kde koupit keramické kamenivo Liapor

Keramické kamenivo Liapor můžete zakoupit on-line na adrese obchod.liapor.cz nebo v prodejní síti Liapor.

Poradenství v otázce aplikací keramického kameniva Liapor, individuální cenové nabídky pro velkoodběratele a další informace vám poskytne obchodně technický poradce výrobce:

Ing. Libor Pupík

tel.: +420 352 324 435

mob: +420 606 643 550

(Zdroj: www.liapor.cz)