Napište, co hledáte

Společnosti FINEP, Ungelt Group, Finanční skupina České spořitelny a CIMEX uzavřely jednu z největších nemovitostních transakcí za poslední tři roky.

Share

Přední developerská společnost FINEP společně se společností Ungelt Group a Finanční skupinou České spořitelny, prodaly skupině CIMEX kancelářskou budovu v projektu City West na Západním Městě.

Špičková administrativní budova City West „B1“ disponuje kancelářskou a obchodní plochou v celkové výši přes 22 tisíc m2 a pracuje zde zhruba 1.500 lidí. Svoji centrálu zde má řada renomovaných společností jako Bayer, Hyundai, Interoute a další.

„Obchodní jednání se společností CIMEX probíhala několik měsíců.“ sdělil Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP HOLDING, SE a dodává: „V nejtěžší době pro developery v Praze se nám podařilo v uplynulých pěti letech na Západním městě postavit a prodat na 90 tisíc kancelářské a obchodní plochy a přes 650 bytů.“

„Vlastní budova v projektu City West představuje pro naše portfolio kvalitní investiční instrument.“, řekl Miroslav Kosnar, generální ředitel CIMEX a dodává: „Je pro nás dalším krokem k plánované modernizaci, zkvalitnění a rozvoji nemovitostní podstaty našeho koncernu“.

Na architektonickém návrhu projektu City West, se podílela architektonická kancelář AHK Architekti. Budova samotná je situována přímo u nového centrálního náměstí, které disponuje vlastním vstupem do metra „Stodůlky“. 

O FINEP Holding, SE

FINEP se specializuje na výstavbu rezidenčních bytových projektů a velkých administrativních center. Při realizaci projektů klade důraz na nadstandardní servis a spokojenost klientů. Klíčová je lokalita, originální architektura, kvalitní provedení stavby a plnohodnotná občanská vybavenost. K dnešnímu dni společnost FINEP postavila více než 7000 nových bytů v několika desítkách úspěšných projektů. Mezi administrativní komplexy společnosti FINEP patří například projekt City West v pražských Stodůlkách, poskytující zázemí pro Komerční banku, Siemens, Hyundai a mnoho dalších.

FINEP je ryze česká společnost, jež si za dobu své existence, od roku 1995, vybudovala na českém trhu velmi silnou pozici. V roce 2006 rozšířil FINEP svou působnost za hranice České republiky, na Slovensko. V roce 2013 expandovala do Asie (Mongolsko). Produktové portfolio je doplněno nabídkou realitních a finančních služeb. Finep stál u renesance nové družstevní výstavby v České republice. Více informací na www.finep.cz

O CIMEX GROUP

CIMEX GROUP patří mezi největší privátní investory v České republice s více než dvacetiletým působením na trhu. Aktuálně hlavním zaměřením koncernu jsou investice do administrativních budov a jejich provozování a dále rozvoj hotelového a hospitality segmentu. V současnosti do nemovitostního portfolia CIMEX GROUP patří zejména administrativní budovy a logistická centra v Praze a dále nemovitosti hotelového typu po celé České republice provozované společností OREA HOTELS s.r.o., která je též součástí koncernu. Více informací na www.cimex.cz

O UNGELT GROUP

Skupina Ungelt Group působí v České republice od roku 1992 a postupně se vypracovala na stabilní pozici jedné z největších developerských skupin v České republice. Hlavní portfolio skupiny Ungelt Group tvoří především kancelářské a rezidenční developerské projekty, nicméně skupina investovala i do a vlastního obchodního centra a kancelářského a skladového komplexu. Důsledné zaměření na kvalitu projektů přineslo skupině Ungelt Group mnohá ocenění v architektonických a developerských soutěžích. V současnosti je vedení skupiny v amerických a českých rukou. Pracovní tým firmy je tvořen schopnými profesionály s odbornými a jazykovými znalostmi.

(Tisková zpráva: FINEP)