Napište, co hledáte

Timothy Oulton – anglický nábytek

Share

Vintage-Room-Design-1Londýnský obchodník se starožitnostmi a nábytkem Timothy Oulton je poháněn láskou pro tradiční ruční práci. Narodil se v Anglickém Manchesteru, kde jeho otec major Philip Oulton, provozoval obchod se starožitným nábytkem. Už jako malý chlapec byl Timothy Oulton ponořen do světa antikvy, a zdá se, že díky tomu zdědil cit pro krásu a schopnost vidět uměleckou hodnotu a dokonalost v tradičním designu.

Otcova vášeň pro starožitný nábytek jej v roce 1976 přivedla k otevření si vlastního obchodu Halo Antiques, zaměřeného na osvětu ručně dělaného nábytku a doplňků. Ten prodával nejen ve Spojeném království, ale i v zahraničí. Na druhé straně, jeho synové se inspirovali k vytvoření vlastní kolekce nábytku, která zahrnovala dovednosti a talent tradičních řemeslníků. Tim a jeho bratr, Charles, se nakonec oddělili od otcovi živnosti se starožitnostmi a postavili se na vlastní nohy.

V současné chvíli mají dvanáct krámků po celém světě a jejich nábytek je jedním z nejvyhledávanějších svého druhu. Stal se populární hlavně u movitější klientely, které vyznává patriotismus ke koloniální éře Velké Británie.  

(autor: redakce Own Home, foto: Timothy Oulton)

Předchozí článek