Napište, co hledáte

Ze stáje rodinný dům

Share

abaton 1Ještě před pár lety bychom našli nedaleko španělského města Cáceres nefunkční stáj, která byla ponechána na pospas osudu a zubu času. Hrubé a neupravené kamenné stavení si vzali pod ruku architekti ze studia Abaton Architects a přestavěli ho v moderní rodinný dům, který kombinuje všechny prvky potřebné k plnému užívání domu a křivky jednoduché architektury.

Cílem bylo přeměnit opuštěné stáje na rodinný dům, renovovat budovu způsobem, který by respektoval soulad s životním prostředím.

Tvůrci přestavby ponechali všechny dominantní exteriérové prvky stavby v původním stavu. Rustikální kamenný exteriér je zvýrazněn originálními, masivními vraty vysokými přes 2 podlaží. Za těmito vraty se překvapivě skrývá čistý a moderní interiér, který se nese v souladu s estetikou venkovského statku. 

Autenticitu stavení zvýrazňuje i pohledový beton, který byl použit. Architekti kladli velký důraz na zachování co nejvíce originálních prvků  původní stáje, přetransformovali je a vdechli jim novou funkci. 

 

Problémy týkající se elektřiny a vody byly vyřešeny prostřednictvím udržitelnosti systémů, které ABATON používá ve všech svých projektech: solární panelový systém s akumulátory dodává energii během léta, instalované turbíny využívají proudu protékající vody.

(Zdroj: www.abaton.es)