in kryptowährung investieren 2021 swissquotebank die auch kryptowährungen akzeptiert krypto börse vergleich bancor idex idex hitbtc aktuelle kurstabelle kryptowährung
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Ze stáje rodinný dům

Share

abaton 1Ještě před pár lety bychom našli nedaleko španělského města Cáceres nefunkční stáj, která byla ponechána na pospas osudu a zubu času. Hrubé a neupravené kamenné stavení si vzali pod ruku architekti ze studia Abaton Architects a přestavěli ho v moderní rodinný dům, který kombinuje všechny prvky potřebné k plnému užívání domu a křivky jednoduché architektury.

Cílem bylo přeměnit opuštěné stáje na rodinný dům, renovovat budovu způsobem, který by respektoval soulad s životním prostředím.

Tvůrci přestavby ponechali všechny dominantní exteriérové prvky stavby v původním stavu. Rustikální kamenný exteriér je zvýrazněn originálními, masivními vraty vysokými přes 2 podlaží. Za těmito vraty se překvapivě skrývá čistý a moderní interiér, který se nese v souladu s estetikou venkovského statku. 

Autenticitu stavení zvýrazňuje i pohledový beton, který byl použit. Architekti kladli velký důraz na zachování co nejvíce originálních prvků  původní stáje, přetransformovali je a vdechli jim novou funkci. 

 

Problémy týkající se elektřiny a vody byly vyřešeny prostřednictvím udržitelnosti systémů, které ABATON používá ve všech svých projektech: solární panelový systém s akumulátory dodává energii během léta, instalované turbíny využívají proudu protékající vody.

[widgetkit id=283]

(Zdroj: www.abaton.es)