bergbaus durch kryptowährung 2021 neuste kryptowährung minen mit wenig cpu wo handelt man die meisten kryptowährung kryptowährung händler test kryptowährung news tends tresor gewinn durch kryptowährung
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Výhody bydlení v ateliéru/studiu

Share

bydleni v atelieruExistuje mnoho důvodů proč si zvolit právě bydlení v ateliéru. Je však důležité si uvědomit, zda odpovídá našemu životnímu stylu. Ateliér je ideálním místem pro lidi, kteří nemají velké nároky na prostor, právě se začínají stavět na vlastní nohy a musí brát ohled na své finanční možnosti.

Nebo naopak se snaží snížit své náklady a uspořit peníze.

Rozdíl mezi bytem a ateliérem

Byt je jednotka určená pro bydlení, a kde lze zřídit trvalé bydliště. Ateliéry jsou prostory, které jsou sice vhodné i pro bydlení, ale díky přísným bytovým normám nesplňují parametry a standardy bytu. Ateliér je tedy nebytová jednotka, která nemůže být kolaudována jako byt z důvodů nedostatečného osvětlení a oslunění po celou dobu dne, a hlavně kde nelze zřídit trvalé bydliště. Výhodou oproti bytu může být snížení kupní ceny o odpočet DPH. Zákazník, který je plátcem DPH, ušetří při koupi ateliéru DPH ve výši 20%. Proto někteří klienti preferují koupi ateliéru před pořízením bytu. Zejména společnosti toho využívají jako vhodné investice do budoucna.

1569Podobně jako v případě bytu je možné na koupi ateliéru čerpat hypotéku. Převážná většina ateliérů se nachází jednak v centru města nebo v jeho těsné blízkosti. Majitel uvítá krátké vzdálenosti k veškeré občanské vybavenosti (zdravotnické zařízení, obchody, kina, restaurace, úřady apod.), která je přímo pod okny. Přeplněná městská doprava nebo velká prodleva v jízdních řádech v tomto případě odpadá. Protože se celá domácnost rozprostírá na několika málo metrech čtverečních a obvykle v jedné místnosti, je vše na dosah ruky.

living-room-spacious-studio-1535Jasná výhoda při hledání zatoulaných nebo nedbale odložených předmětů. Ateliér je vhodným prostorem pro ukázaní kreativity, uplatnění moderního designu s praktickými předměty a doplňky. Každý nákup nového předmětu nebo spotřebiče je třeba zvážit, zda se opravdu do ateliéru hodí a je tam potřeba. Majitel se díky tomu obklopuje pouze předměty co má rád a jsou k užitku. Omezený prostor limituje při pořádání společenských sešlostí. Odpadají bujaré oslavy pro 20 lidí. V tomto případě se musí počítat pouze na s komorním sezení s těmi nejbližšími. Zároveň ale odpadá nechtěné přenocování některého z přátel a to bez použití jakýchkoli výmluv.

Pro pořádkumilovné jedince bude ateliér tím pravým. Bez větších obtíží a během několika minut „vygruntují“ celé studio. Vánoční nebo jarní úklid je otázkou pár domácích úkonů, které se dají zvládnout během sledování večerních zpráv. Nicméně je třeba si uvědomit i ty méně pozitivní faktory bydlení. Ateliér je kolaudován jako nebytová jednotka právě z důvodu neplnění norem určených pro bydlení. Ať je to nedostatek světla během dne nebo zvýšená hlučnost z okolí. Vždy je třeba všechny tyto činitele zjistit a zvážit. Pro mnohé bude překážkou spojený prostor kuchyně s lůžkovou částí. V případě že ateliér obývá pár, může se potýkat s nedostatkem soukromí nebo nedostatkem úložných prostor. Bude si muset zvyknout brát ohled na druhého, který s ním ateliér sdílí. 

[widgetkit id=126]

(Zdroj: redakce OH, obrázky IKEA)