Napište, co hledáte

V pražských Radlicích roste moderní budova neotřelého designu

Share

01V pražských Radlicích roste nová moderní budova neotřelého designu s názvem .142 RADLICKÁInvestorem stavby je Real- Treuhand Reality, dceřiná společnost největší rakouské regionální banky Raiffeisenlandesbank OÖ.

Slavnostní poklepání základního kamene proběhlo za přítomnosti velvyslance Rakouské republiky Dr. Ferdinanda Trauttmansdorffa a nejznámějších patriotů Prahy 5 manželů Ivany a Karla Gottových a byla tak definitivně odstartována stavba tohoto mimořádného projektu, který nabízí 35 nadstandardních bytových jednotek a téměř 1000 m2 nebytových prostor. 

142 RADLICKÁ významného českého architekta Jana Šestáka je odpovědí na otázku kosmopolitního člověka hledajícího autorské designové bydlení soudobého standardu v kombinaci s perfektní dostupností a občanskou vybaveností v ideální lokalitě Radlického údolí mezi Malvazinkami a Radlickou ulicí.

Administrativní část projektu .142 RADLICKÁ tvoří celkem 995 m2 kancelářských ploch třídy A s variabilně volitelnými prostory pro menší a středně velké společnosti, které ocení netradiční design, možnosti nadstandardního vybavení a perfektní dostupnost. Tato část projektu je zároveň přirozenou akustickou a vizuální clonou pro výše položenou bytovou část.

Rezidenční část projektu .142 RADLICKÁ s dominující jižní orientací zahrnuje 35 bytových jednotek – od menších až po dvoupodlažní high-class mezonet v nejvyšším patře s nekonečnou škálou dispozičních možností.

Byty s výhledy na východní a západní stranu budou velkými francouzskými okny spojeny se zelení ve svahu. Část těchto bytů má také vlastní předzahrádky, jejichž kaskádový rytmus umožní budoucím majitelům pocit soukromí a vyhlídku do údolí. Terasy na jižní straně budovy zároveň poslouží i jako sluneční clony.

Dokončení stavby je plánováno na léto 2015, v současné době je prodáno již více než 25 % bytů a komerčních prostor.

Generálním dodavatelem je společnost STRABAG a.s., která patří k předním stavebním společnostem v České republice a je součástí stavebního koncernu STRABAG SE.

TEXT: Dagmar Petrová, Real-Treuhand Reality A Company of Raiffeisenlandesbank OÖ Dlouhá 29, Praha 1 Tel.: 731 125 531 www.rt-reality.cz 
FOTO: www.142.cz
ZDROJ: Real-Treuhand Reality

 

Další článek

Čtěte dále