Napište, co hledáte

Vila Bílá Hora – Ondřej Císler

Share

11Vila se nachází uprostřed městské zástavby v ustáleném bloku převálečné vilové zástavby různé kvality a stavu. Bezprostřední okolí parcely je zastavěno čistě obytnými domy řadovými a soliterními, obklopenými vzrostlou zelení a vyznačuje se poklidnou rezidenční atmosférou. Z pozemku je poměrně dobrý výhled na lokální dominantu letohrádku a obory Hvězda.

Novostavba nepřekračuje limity původní koncepce zástavby, dodržuje uliční čáru, podlažnost, částečně i tvar střechy. Jedná se o podsklepený rodinný dům se dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Dům bude využívat veškerou dostupnou stávající infrastrukturu. V přízemí ze strany ulice je umístěn vstup a garáž pro tři automobily, ze které je možné vstoupit přes dvoje dveře do suterénu, obývacího pokoje v přízemí a na schodiště do vyšších pater domu.

Obytný prostor je otevřený do zahrady a zahrnuje kuchyňský ostrůvek a linku. Dále je přízemí domu vybaveno toaletou a spíží. V patře se nachází tři menší a jedna velká ložnice, dvě koupelny, šatna, chodba se schodištěm a dvě terasy. V podkroví domu se nachází pokoj pro hosty, malá koupelna a wc a pracovna se vstupem na venkovní terasu. Terasa bude kryta dřevěnou palubou, zábradlí bude tyčové s výplněmi z kovových sítí. V suterénu domu jsou umístěny sklady, dílny, místnost techologií, herna, posilovna, prádelna a WC.

Dům proveden jako energeticky úsporný s rekuperací a řízeným větráním. Skryté servisní technologie zajišťují veškeré potřeby prostředí interieru. Důraz je kladen na uživatelské pohodlí a jednoduché ovládání.  

TEXT: Ondřej Císler Architekt
FOTO: Ondřej Císler Architekt
ZDROJ: Ondřej Císler Architekt