Napište, co hledáte

VŠICHNI DESIGNÉŘI JSOU HROZNÍ PECIVÁLOVÉ

Share

Symbiosis lamp - Maja RepotocnikHromada nápadů, kopa skic, sem tam nějaký ten prototyp a pár realizací – to je život designéra v kostce. Moc se neliší od života prachsprostého pecivála. A studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi jedny z nejslibnějších peciválů u nás. Proto letos dotali šanci vystavovat na milánském Design Weeku (8. – 13. 4. 2014) v rámci prestižní studentské sekce Ventura Lambrate.

Víte kolik designérů je třeba k výměně žárovky? Ani jeden. Kolik designérů objevilo lék na nějakou smrtelnou nemoc, kolik jich přistálo na Měsíci, nebo kolik jich dostalo Nobelovu cenu? Skoro určitě nula.

aboutlayabouts logotype

 

Designér se prostě stará hlavně o to, aby se moc nenadřel při vymýšlení věcí, díky kterým se nadře ještě míň.

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jsou jedni z nejslibnějších mladých peciválů u nás a nestydí se za to. Jejich expozice About Layabouts pro studentskou sekci Ventura Lambrate letošního Design Weeku v Miláně představuje symbol veškerého peciválení – pec.

Nezdráhali se pracovat několik měsíců na tom, aby si v Miláně mohli pěkně na peci válet šunky. Dokonce přesvědčili několik svých kolegů k navržení objektů speciálně do Milána, díky kterým si budou moct vegetit i návštěvníci.

Michael Vašků (Vasku&Klug architects), kurátor výstavy, k tomu říká: „Někdy je těžké vysvětlit lidem, že nezahálíte, že dobrý nápad prostě potřebuje nějaký čas, aby uzrál. Dřív než se nadějete, máte nálepku pecivála.“

Pokud některého z těchto designérů potkáte, nedivte se, pokud o peciválství nepadne ani slovo. Nenechte se zmást, když se budou ohánět pojmy jako wellness nebo wellbeing. Všechno je to jedno a totéž. Cítit se dobře teď a tady, žít spokojeně celý život. V tom jsou studenti mistry světa.

„Pro mě jako designéra je těžké pochopit, proč lidé utrácí peníze za wellness pobyty. ‚Cítit se dobře‘ si nemusíte kupovat, nemusí to být zprostředkovaná komerční služba. Je to pocit, který si můžete stvořit klidně i vy sami doma,“ nabádá Petr Daneš, jeden z mladých zlínských peciválů. Přijďte podívat a nechte se v hektickém týdnu vřele přivítat na peci. Zastavte se a staňte se na chvíli také peciválem.

aboutlayabouts pozvanka

ADRESA:
Ventura Lambrate
8.–13. 4. 2014
Via Privata Oslavia 7, Miláno

OTEVÍRACÍ DOBA:
8.– 12. 4. 10:00–20:00
13.4. 10:00–18:00
9.4. Cocktail party

KONTAKTY:
Richard Vodička: vodicka@fmk.utb.cz
Jakub Šabata: info@aboutlayabouts.com

TISKOVÉ MATERIÁLY:
http://www.aboutlayabouts.com 

co → cs
Ventura Lambrate.