Napište, co hledáte

ŽIŽKOV CITY

Share

04Popis projektu

REVITALIZACE NÁKLADOVÉHO NÁDRAŽÍ ŽIŽKOV
Hlavní myšlenkou Projektu komplexní revitalizace nákladového nádraží Praha – Žižkov je vybudování nadčasového městského centra v Praze 3 o celkové rozloze cca 331 000 m2. V jižní části území nákladového nádraží Žižkov na rozloze přibližně 163 000 m2 vybuduje naše společnost novou moderní multifunkční čtvrť s kancelářskými, obchodními a rezidenčními objekty. Dominantou celé čtvrti bude nově koncipovaný městský bulvár.

PROČ BYDLET NA ŽIŽKOVĚ
Budoucí obyvatele jistě potěší rozsáhlé parky, které budou novými pěšími trasami propojeny se stávajícími velkolepými zelenými plochami. Okolí bydliště bude poskytovat dostatek možností pro relaxaci i sportovní vyžití. Bydlení v Praze 3 v Žižkov City je jako stvořené pro rodiny s malými dětmi a pro všechny, kteří mají rádi klid a zeleň.

Vzhledem k dlouhodobější rozvojové koncepci tohoto území je zde myšleno i na rozvoj dopravní infrastruktury pro potřeby městské i individuální dopravy. Dopravní obslužnost území je v současnosti na velmi dobré úrovni (tramvajové i autobusové linky) a do budoucna se počítá i se stavbou nové trasy metra, která by učinila lokalitu ještě více atraktivní.

URBANISTICKÝ CHARAKTER PROJEKTU
Základní urbanistická struktura tohoto projektu je koncipována jako moderní město umožňující pružné reakce na potřeby obyvatel 21. století. Jako takové má Žižkov City ambici stát se celoměstským centrem, které by mělo být vnímáno nejen z blízkého okolí, ale i z dálky, jako identifikovatelné centrum s výraznou výškovou akcentací objektů v centrální části projektu, umožňující zároveň i nové pohledy na panorama okolního města.

Stránky developera

Stránky projektu

Ceník

Sekyra Group, a.s.Žižkov Citypřipravuje se