Napište, co hledáte

Chcete oživit svůj byt, hledáte něco originálního a nadčasového?

Share

yMožná by Vás moli zaujmout křesla od španělského designéra Maxima Rieriho. Tento severošpanělský rodák se přes 30 let věnuje umělecké tvorbě. Jeho tvůrčí záběr je široký, od malování, sochaření, fotografie až po psaní poezie. V jeho práci můžeme rozpoznat převládající vliv abstraktního expresionismu a Pop Art.

Kolekce křesel The Animal Chair představuje pestrou škálu druhů savců, plazů, a dokonce i hmyzu. Každá druh zvířete zachycuje jeho přirozenou vitalitu a odpovídá naprosto přesnému biologickému vzhledu.

Tento soubor je poctou těmto zvířatům a celé živočišné říši, která je zastoupena na naší planetě. Jde o pokus reflektovat a zachytit krásy přírody v každé živé bytosti. Představte si, že na večírku narazíte na tento kus nábytku.

Celý večer se budete snažit alespoň na chvilku se do něj posadit. Takový jedinečný kus dodává tón celému interiéru. Nádherné detaily (možná až trochu strašidelné), a inkoustově černá Leviathan kůže je ideální platformou pro vyhlášení svých plánů na ovládnutí světa. Samozřejmě se jedná o nadsázku.

Maximo Riera, vložil do svých křesel dynamiku a sílu každého z tvora. Jako by sedící člověk seděl na trůnu. Dává pocit výjimečnosti. Pokusíme se Vám přiblížit dvě z kolekce křesel. Křeslo velryby. Tato židle ctí modrou velrybu, největšího světového živočicha. Bylo navrženo pro rozměrné místnosti, právě kvůli jeho velikosti a rozměrům. Křeslo je zhotoveno způsobem, který replikuje výtah ocasu velryby z vody, zatímco jeho asymetrii vyrovnává rozpětí sedadla.

Tento kus slouží jako připomínka, že musíme pochopit, jak udržet naši mořskou populaci tak, abychom zabránili poklesu ohrožených druhů na naší planetě. Slon je jedním z nejpopulárnějších zvířat v Indii. Proto se designér rozhodl vyzdobit tuto židli indickými motivy. Řezbářské vzory jsou zhotoveny podle původních ručně vyrobených kusů indického nábytku. Celková konstrukce je vyřezána ze stlačené pěny s vnitřním ocelovým rámem. Kostra křesla je potažena jemnou kůží.

Kde můžete koupit: obchod

zdroj: http://www.maximoriera.com/