Napište, co hledáte

Průmyslové bydlení 21. století ve Spojeném království

Share

Průmyslové bydlení 21 stoletíPod současným ekonomickým tlakem, města vyvíjí způsob, jak pomocí regenerace využít nefunkční průmyslové oblasti, a pokrýt nedostatek bydlení a infrastruktury, i když to většinou týká oblastí odpojených od městských center.

Vzhledem k tomu, že městská expanze a velká regenerační schémata zůstala nerealizovaná kvůli nedostatku veřejných prostředků a nedostatku motivace k soukromé iniciativě, navrhli se programy, které by mohly vyvolat progresivní regeneraci v souladu se stávajícími městskými strukturami.

Devastace stavebního dědictví, náklady na životní prostředí, rychlost a brutalita výstavby nové, je jen výčet několika faktorů, které nestíhá komunita absorbovat.

Proto se revitalizace bytů a regenerace industriálních území stává stále důležitější. Hlavním rysem návrhu architektů Jevgenij Leonov je minimalizace. Minimální vnější povrch znamená minimální tepelné ztráty. Jako inspirace k tomuto projektu posloužil tvar vajíčka. Jak je známo, vejce je jedním z energeticky účinných forem přírody.

Použité materiály v návrhu od společnosti Isover umožní splnit standardy pro pasivní domy. Dalším rysem tohoto návrhu je vybudování centrálního prostoru pro komunitu obyvatel domů. Jádro je společný rekreační prostor pro všechny lidi žijící v okolí. Společné hřiště, bazén, zahradní a společné podzemní parkoviště je nákladově efektivní řešení, a stejně místo pro komunikaci a socializaci mezi sousedy. 

Zdroj: Evgeni Lemonov Architekt