Napište, co hledáte

Hotel v odpadním potrubí

Share

Tubo HotelTuboHotel vypadá to tak trochu jako tábor na Měsíci. Pokud by někdo upravil pozadí a vložit obří obraz země, dalo by se předstírat, že jsme na Měsíci skutečně byli. Hotel se nachází na kopci, v lesnatém prostředí a dává hostům panoramatický výhled na pohoří Sierra del Tepozteco.

V mexické vesnici Tepoztlan, Morelos asi 45 minut jižně od Mexico. Tento unikátní projekt byl navržen architekty z T3arc jako hotel z recyklovaných materiálů. Hlavní důvod byl, že od první chvíle se architekti potýkali s omezeným rozpočtem. Jako hlavní stavební materiál byly použity betonové drenážní trubky, které architekti přeměnily na hotelové pokoje.

Pro lepší využití dostupných pozemků, byla betonová potrubí umístěna do tvaru pyramidy, dvě dole a jedno nahoře.

 Nápad se zrodil, když studio T3arc realizovalo kavárnu „Cafe Five“, kde byla potřeba ekonomicky upravit toalety. K řešení tohoto aspektu, se nechali projektanti inspirovat dílem architekta Andrease Strausse který realizoval Desparkhotel a navrhli toalety pro návštěvníky z recyklovaných betonových trubek.

Investorovi se nápad tak zalíbil, že se rozhodl udělat v podobném duchu hotel. Prioritou byla značně rychlá doba výstavby za velmi přijatelnou cenu, a projekt, který by konkuroval poskytovatelům služeb cestovního ruchu v dané lokalitě. Celá stavba byla zrealizována do 3 měsíců. Každý z pokojů v hotelu má 2.44 metrů v průměru, a 3,5 metru na délku.

Všechny pokoje jsou vybaveny manželskou postelí, světlem, ventilátorem, elektrickými zástrčkami, bezplatným bezdrátovým připojením k internetu, skleněnými dveřmi, oknem a závěsy pro potřebu soukromí. Vzhledem k použitému materiálu, pokoje udrží konzistentní teplotu ve dne i v noci. Klientům je k dispozici, bazén, piknik place a barbeque (tedy prostor pro grilování).