Napište, co hledáte

Domek v korunách stromů

Share

By baumraum Německá společnost Baumraum navrhuje domky v korunách stromů, kde si můžete odpočinout a nechat svou fantazii volně plynout, a to od jednoduchých zahradních domků po komplikovanější konstrukce pro komerční použití. Ukážeme vám některé z nich. Jungle House je luxusní dům ve větvích stromu. Čistě bílá, organicky tvarovaná architektura a pohodlný interiér. Prostor, se svými zakřivenými stěnami a stropy, je projektován na výhled do korun stromů nebo pohled do údolí na řeku. 

Celou váhu domu nesou štíhlé podpory ukotvené v betonových základech, pouze terasa je opřena o větve stromu. Jungle Dům je plně funkční obývací jednotka, zařízená na vysoké úrovni. Velký obývací prostor obsahuje příjemné posezení i vířivku. Centrální místnost přechází hladce do kuchyňského kouta a venkovní terasu. Koncept “Treespace” je další projekt klasického domku na stromě. Multi-funkční celek, podle uvážení v blízkosti hlavního obytného domu nebo dále v přírodě.

“Treespace” je kompaktní jednotka pro relaxaci, práci, zábavu, spánek určen pro všechny generace. V domku se kloubí moderní pokoje, současná stavební technika a smyslového vnímání přírody. “Treespace” se skládá z dvouúrovňovou terasou a uzavřeným hlavní budovou. Rozměry a forma terasy a domku se může lišit. V závislosti na ekonomických prostorách a preferenci chutí, mohou být stěny křivé nebo rovné. Flexibilní strukturu “treespace” lze snadno přizpůsobit, s maximální mírou prefabrikace. Vnitřní výbava “treespace” má otevřenou místnost, terasu a tepelně izolovaný interiér.

Přes relativně malý vnitřní prostor, poskytuje dostatek prostoru pro šest osob k sezení a pro dvě osoby na spaní. Interiér nabízí množství různých komponent a funkcí. – spací a obývací lavičky – mini-kuchyň – hi-fi systém, stereo – tv – topení – osvětlení – okna ve všech směrech. Celá konstrukce je založena na vysoké úrovni prefabrikace. Vnitřní výbava a všechny komponenty jsou vyrobeny v dílně. Připojením hlavních nosníků ke stromu pomocí textilních pásů a ocelových lan, nastavení a ukotvení terasy pomocí nastavitelného napínáku.

Materiály jsou navrženy z vysoce odolných dřevin jako modřín, douglaska borovice nebo cedr. Na zábradlí mohou být použity prvky z nerezové oceli nebo ze dřeva. Vnějšek těla domu může být pokryt z různých materiálů. Zde je možné si vybrat mezi masivním dřevem, překližkou, kovem a syntetickými materiály. Vnitřky jsou z masivního dřeva, překližky, textilu nebo syntetických materiálů. Skořápka domu těla je zateplena. Díky tomu můžete dům použit také v zimě.

Zdroj: baumraum.de