Napište, co hledáte

Evergreen Ďáblice je zelená rezidenční čtvrť, která Praze chyběla

Evergreen Ďáblice je zelená rezidenční čtvrť, která Praze chyběla

Share

Developerská společnost Doma je Doma se dlouhodobě zaměřuje na proměnu brownfieldů v lokality pro kvalitní a zdravé bydlení. Její nejnovější projekt Evergreen Ďáblice je reimaginací zahradních měst, která známe z první poloviny minulého století, avšak s moderními prvky a přispěním důmyslného interiérového a exteriérového designu.

Synergie rodinných domů a bytů

Koncept nové čtvrti stojí na prolínání ulic s řadovými rodinnými domy, parků a dalších zelených ploch, a také čtveřice bytových domů, ve kterých zájemci naleznou nemovitosti o dispozicích 1+kk až 3+kk. Dvojice volných bytů a jeden volný rodinný dům z již zkoulaudované první etapy projektu Evergreen Ďáblice jsou připraveny k okamžitému nastěhování, u nemovitostí z etapy druhé je plánováno dokončení ve druhé polovině roku 2023.

Zájemce o kvalitní, avšak zároveň cenově dosažitelné bydlení v rodinném domě v jedné z nejklidnějších čtvrtí Prahy, zaujme zejména rozmanitost nabídky z architektonického pohledu. Developerská společnost připravila trojici typových domů s označeními FAM, DjD a 3A, které se liší jak vnitřní dispozicí (4+kk a 5+kk), tak například uspořádáním garážového parkování či rozdílným přístupem k aktivnímu a klidovému obytnému prostoru. Mezi rodinnými domy na prodej v Praze 8 si tak vyberou nejen páry, které chtějí využívat volné místnosti jako pracovny, ale například i rodiny s dětmi každého věku, které touží po co nejvyšší úrovni soukromí.

Výhody bydlení ve starých Ďáblicích

Majitelé nemovitostí z první etapy se letos v létě začali stěhovat do připravených domů a bytů a celá zahradní čtvrť začala příjemným způsobem ožívat. Pomáhá k tomu i všudypřítomná zeleň, která ve vegetačním období přispívá ke zkvalitnění života v Evergreenu jak z pohledu zdravotního, tak designového. A pokud by snad obyvatelé nových domů a bytů v Ďáblicích chtěli strávit více volného času na čerstvém vzduchu, možnosti jsou v podstatě neomezené. Nabízejí se jim vlastní zahrady, společné parkové prostory mezi jednotlivými domy, ale také oblíbený Ďáblický háj, do kterého pěšky dojdou za pár minut. Důležité je i to, že stávající infrastruktura starých Ďáblic, včetně školek a škol, nedalekého kulturního centra či obchodů a restaurací, je jim plně k dispozici.