Napište, co hledáte

Jak vybrat konferenční stolek

Share

Shazam coffee table od Evil Robot DesignObývací pokoj je místnost, která by měla být symbolem pohodlí a útulnosti. Každý den se v něm potkává celá rodina a je prezentační centrem určeným pro setkání s návštěvou. I když se může zdát, že konferenční stolek nehraje nejdůležitější roly v designu pokoje, ukážeme vám, že opak může být pravdou. Tento kus nábytku se musí správně vybrat, aby vhodně doplňoval celý pokoj.

Trh nabízí bohatou škálu konferenčních stolků. Výrobci prezentují i množství originálních novinek, které jsou však většinou předražené a lidé si je kupují spíše jako designový prvek do obývacího pokoje. Vybrat skutečně funkční stolek, který se pohybuje v rozmezí obsahu peněženek průměrně vydělávajícího občana, proto není snadné.

Různé druhy stolů a stolků se užívají již od starověku a jejich průkopníky byli Egypťané a Číňané. Dějiny konferenčních stolků sahají do období konce 19. století, kdy se začaly používat za viktoriánské éry v Británii. Nízká výška konferenčních stolků tak, jak je známe dnes, byla pravděpodobně ovlivněna japonským stolováním – podáváním čaje.

Konferenční stolky si během svojí dlouhé cesty prošly mnohými změnami, a to nejen v jejich výrobě, ale i v použití materiálu, barvách, tvarů a přídavnými technologiemi.

Jak architektonické pořekadlo praví, forma následuje funkci nebo by alespoň měl. Takže při volbě toho správného stolku je potřeba zeptat se sami sebe jaké všechny funkce bude stolek plnit. Bude sloužit jako odklad časopisů a občerstvení, centrální místo pro umístění dekoračních předmětů nebo jako další úložný prostor.

Správný rozměr Obecným pravidlem je, správné měření. Pamatujte, že prevence je vždy lepší než léčba. Začněte tím, že zjistíte výšku od podlahy k horní části rozkládacího polštáře. Správná výška konferenčního stolku je srovnatelná s výškou kolenou vsedě. Nepsaným pravidlem velikosti konferenčního stolku je 1/2 až 1/3 velikosti délky vaší pohovky.   

(zdroj: redakce Own Home)